Zavrieť

Porady

Nestartuje mi motor na vyzinaci

Dobrý deň mám vyžínač alko frs 250 má už nejaký ten rok. A je problém že mi nechce naštartovať. Skúšal som už vyčistiť karborator bol cely rozobraty a aj som ho poriadne vyčistil a prefúkal. Potom som vyčistil aj filter v nádržke na benzín na sanie benzínu tiež v poriadku. Skúšal som čistiť motor čiže piest a vnútro motora kúpil novú sviečku lebo stará dávala zlú iskru "tip sviečky je rovnaký" , potom som skúšal rozobrať výfuk vyčistiť ho aj všetky hadičky a prívody benzínu všetko je v poriadku plyn elektrika tiež. ale proste nejde ani len netrkne s ňou nič
Naposledy upravil Mena engine : 12.11.14 at 19:22
DSC_0027[1].jpg  
DSC_0025[1].jpg  
DSC_0026[1].jpg  
DSC_0024[1].jpg  
DSC_0023[1].jpg  

DSC_0022[1].jpg  
DSC_0021[1].jpg  
1/1
4 komentárov     zbaliť
arizona dat ypilon po "č" , to dokaze len malo kto :-P
misoft ...a vo všetky dať "i"
Mena engine Prepáčte za gramatické chyby ale ja potrebujem radu
arizona oki,ospravedlnujeme ta. Len ber ohlad aj na nas, my to musime citat .-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Nalial si "čerstvý" benzín?
    Mena engine áno benzín je z benzínky s originál olejom

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Základné otázky a kontroly:
    Dáva iskru?
    Dodávka paliva je v poriadku?
    Ak tieto podmienky sú splnené, pokračuje sa ďalej.
    Ak iskra je - zapaľovanie je správne nastavené (časovanie, predstih)?
    Ak palivo je - je dodávaná zmes v poriadku, nie je bohatá, alebo chudobná?
    Písal si, že si prakticky všetko rozobral a prečistil. Podkladal si to späť a riadne nastavil parametre?

    Ak nechytá, tak sa po neúspechoch pozrie na sviečku, v akom je stave. Ak je mokrá - vo válci nedáva iskru, alebo je pribohatá zmes.
    Mena engine Ďakujem skusim pozret či neni iskra v predstihu. A to čo som roozobral som aj správne naspäť poskladal. Zmes je akurát pozeral sa na to mechanik
    vlado 33 Ak iskra je - zapaľovanie je správne nastavené (časovanie, predstih)? Tam toho nastaviť veľa nejde.

    Roland77 je offline (nepripojený) Roland77

    Roland77
    Opravujem tieto malé dvoj aj štvortakty denne a moja skúsenosť je, že z 10ks sviečok sú až štyri vadné a aj keď sa vonku tvária, že je iskra v poriadku pod tlakom už iskra nie je. Skús vyčistiť resp. vypáliť tú starú alebo vyber sviečku z niečoho čo funguje ...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlado 33 Celkom s tebou súhlasím. Tie Brisk CZ niekdajší PAL boli vždy poruchové. BOSCH made in India alebo Argentína, nemali veľkú životnosť. NGK made in Japan fakčí 13 rokov v pohode. Ale že by aspoň nezadymila, necukla pri novej sviečke sa mi nezdá.
    Roland77 Nechcel som menovať značky, neviem či to nie je proti pravidlám ale Brisk je na tom najhoršie. A áno ani nezadymí ... predzápal je na 90% robený na týchto strojoch na pevno a jediná porucha by mohla byť v tom, že strihne pero v zotrvačníku, kde je magnet a potom hádže iskru ako sa mu zachce. Ale toto nepredpokladám, je to závada, ktorá sa vyskytuje asi v 3-5%.
    vlado 33 Práveže on mal rozobratý celý motor, vieme ako ho poskladal , hoci je to Lego.
      zbaliť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Skontroluj vypínač v rukoväti (tzv. chcipák), či spína el. obvod v polohe štart.
    Naposledy upravil vlado 33 : 12.11.14 at 22:14
    Snímka.JPG  
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mena engine Čiže vypínač musí byť na jednotke
    A ak je zlý nebude dávať iskru?
    vlado 33 Aby sme sa rozumeli, vyšubuj sviečku, pripoj ju k pipke, prilož ku hlave valca a potiahni za štartovacie lánko. Najlepšie niekde v tme, preskočí iskra? To aby si zbytočne nerozoberal rukoväť.
    Mena engine Otestované sviečka ide fajne
    vlado 33 Je mokrá po niekoľkonásobnom pretáčaní? Zašrubuj, pár krát pretoč, vyšrubuj.
    Mena engine A ináč ta sviečka je mokrá len proste nejde iskru da potom pozriem ci je mokrá a keď je tak ju dám dnu a skúsim štartovať a potom nejde naštartovať
    vlado 33 Uzavri sitič paliva ( štartuj ako u bežnej prevádzky). A skús popretáčať motorom:
    Ani nezadymí?
    Ťažšie ide pretáčať motorom?
    Sviečka má odtrh medzi kontaktmi 0,6-0,7 mm?
    Mena engine Ešte by som sa chcel spýtať všetkých že ako sa má najsprávnejšie nastaviť ten predstih na takýto typ motora
    Snažil som sa hľadať na iných fórach a článkoch ale nemohol som to nájsť

    Za rady vopred ďakujem

    A k tej sviečke vyskúšané motor ani len náznak zadimenia motor sa krúti ľahučko
    vlado 33 Nijako, je pevne prednastavený. Daj dole kryt z karburátora a odfoť. Pohľadaj aj nejaké typ. označenie karbíka. To necítiš žiaden odpor pri štartovaní? Nepoznám tú kosačku, nie je tam dekompresný ventil? Kukni v papieroch.
    Mena engine Nie kompresia je dobrá
    Nie dekompresny ventil to nemá
    Fotky prídu za chvíľu
    Mena engine Fotky su už na mieste
    Neboli dostatočne vidno čísla karborátora ale zrejme to bude 1447 22A
    alebo verzia dva: 447 22A
    vlado 33 Daj dole na obrázku uvedenú krytku. Je to gumená membrána čerpania paliva. Pozri či nie je deravá alebo nie sú pod ňou nečistoty. Môže to spôsobovať presýtenie karburátora.
    Mena engine Krytku som rozobral vyčistil no motor nešiel
    Mena engine No tak už ma aj koplo aj na mňa vybuchol z valca benzín keď som skúšal iskru z vonku

    vlado 33 Pravdepodobne, bohatá zmes sa dostáva do spaľovacieho priestoru a zapľuje sviečku. Pokiaľ si mal dlhšie rozobratý karburátor, membrány stvrdnú a deformujú sa, samozrejme už nepracujú správne. Hľadal som na nete membrány pre tvoj karburátor ale bez úspechu. Odporúčal by som ti kontaktovať nejaké servisne stredisko v okolí a objednať komplet sadu tesnení pre tvoj karburátor, cena je 7-10€. Alebo e-shop napr. http://www.merkur.sk/nahradne-diely.html V manuáli máš postup základného nastavenia karburátora, vyskúšaj ešte nastavenie.
      zbaliť
    misoft Na tvoju radu čakal 7 rokov!

    Nestartuje mi motor na vyzinaci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.