Zavrieť

Porady

Transformacia FO na PO

Dobry den. Som FO ktorá sa už 20 rokov zaoberá nákladnou dopravou a teraz som sa rozhodol že by som zmenil formu podnikania na s.r.o. Majetok FO tvoria iba nákladné autá, na ktoré už roky dozadu nerobím odpisy. Chcem sa spýtať, že aký je postup v takom prípade? Ja som myslel tak, že najprv založenie s.r.o. a potom napíšeme zmluvu o predaji podniku medzi fo a s.r.o., alebo existuje aj jednoduchší spôsob, napr. darovanie? V prípade ak treba napísať takú zmluvu, aká má byť predajná cena na nákladné autá? Aky je postup v pripade darovania?ake su tam zavazky pre jednotlive strany?Treba nakladne auta znalcom oceniť ,alebo ich môžem predať aj za symbolickú cenu? Čo bude s tými faktúrami ktoré mi ešte neuhradili partnery? Dakujem za cenne odpovede a prosim nedajte mi ziadne linky lebo o tejto teme konkretne sa nepise nikde..
marjankaj Ani sa písať nebude. Fyzická osoba sa nikdy nemôže transformovať na právnickú osobu.
Linky nedávam, keď ich nepotrebuješ.
variant Prepácte ale také komentare ani nepotrebujem. Kazdy clovek vie ze transformacia, alebo ak je to pre vas lepsie, zmena formy podnikania, je mozna. FO si zalozi s.r.o. a bud preda alebo daruje majetok FO a potom nasledne zrusi zivnost. Neviem o com tu rozpravate?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Transformacia FO na PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.