Zavrieť

Porady

Námraza v mrazničke.

Dobrý deň prajem . Kúpili sme si dosť drahú chladničku s mrazničkou (americku LG) za 700€ a v mrazničke sa nám tvorí na potravinách hrubá ľadová námraza, či už na krabičkách, sáčkoch ale aj vo vnútri na potravinách. Myslím že v takej "vymakanej" mrazničke by sa ten ľad nemal tvoriť. Prosím poraďte mi ako sa námraze vyhnúť a prečo sa tvorí. Vopred ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Vlož do vypnutej mrazničky na drevenú dosku hrniec skoro vriacej vody, urýchliš rozmrazovanie. Bude to oveľa skôr ako za deň.

    Vybraté potraviny dať do plastovej nádoby a dobre prikryť perinou, vydržia zamrznuté.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    vypli ste si po prvom zapnutí rýchle namrazovanie?

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Nechcem Ta o iluzie oberat, ale nam sa namraza robi v Samsungu za 800EUR. Vymakane chladnicky zacinaju pri 1500EUR a nie su od LG ani od Samsungu .

    Mozes dat presny typ chladnicky? U nas v Samsungu bol ten problem, ze zamrzol otvor, kade vytekaju kondenzaty z chladnicky a tie stekali do mraznicky a tvorili silnu namrazu. Ako dlho mate vasu chladnicku?
    Naposledy upravil taiko : 20.11.14 at 22:35 Dôvod: preklepy
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andrea Sz http://www.lg.com/sk/chladnicky/lg-GSB325PVQV túto máme asi 3 mesiace má a námraza sa netvorí na stenách mrazničky len na obsahu. No pre mňa laika je aj toto "vymakaná" oproti starej čo sa nám pokazila
    taiko ahaaa, tak ked sa vam namraza len na potravinach tvori, tak to nebude asi to co sa nam stalo.
    Aku mate tepltou v mraznicke?
    Andrea Sz v mrazničke máme -17 stupnov , nastavovali sme ju podla príbaloveho letáčika.
    taiko hmmm, to sa mne zda malo. Je divne, ze mate pri takej teplote take namrazy na potravinach. Co presne tam mate zbalene a v akych obaloch? Vytlacili ste z obalov pred zmrazneim vzduch?
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko a co tym zadavatelka dosiahne, okrem toho ze sa jej rozmrazia potraviny?
    kimno samozrejme ze potraviny musi mat na 24 hod niekde inde... male kanaliky ktore vedu chladici vzduch su ucpane a neromrazia sa skor ako 24 hod.... Vlastna skusenost z pred 2 mesiacov....
    Andrea Sz nám sa nerobí námraza na stenach len na potravinách ...
      zbaliť

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Ziadna námraza by na potravinách nemala byť, je tam funkcia TOTAL NO FROST.Prezrite gumové tesnenia na dverách.

    martt je offline (nepripojený) martt

    martt
    Zdravím, ako ste to doriešili?
    Tiež mám tento problém: Námraza nie je na stenách, ale na potravinách, najviac mi to prekáža na hranolkách, prskajú potom pri vysmážaní.
    ďakujem
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Kúpili novú mrazničku
    vicktor Vsak zemiaky obsahuju vodu a ta zmrzne - co je na tom divne?
    Ja kupujem cely pecen chleba, nakrajam, zabalim po 5 krajcoch a ked balicek z mraznicky vyberiem, musim tie krajce oskrabat od namrazy a vobec mi to nepripada zvlastne.
    martt nie, toto je iné .... robí sa to aj napr. na zmrzline, na všetkom. a nie trošičku, ale veľa. napr. teraz som z kilových hranoliek vyhadzovala za dve hrste námrazy (vyzerá to ako sneh)... /teraz ma napadlo, či mi tam niekade nevchádza vzduch//
    vicktor A pocula si uz ako vyrobcovia do masa vstrekuju vodu aby ju predali za cenu masa? Uz to asi robia aj so zeleninou.
    "Sneh" vysypam z mikrotenoveho vrecuska s chlebom tiez.
    Ako by sa ten vlhky vzduch zvonka dostal do zabalenych hranolkov?
      zbaliť

    Námraza v mrazničke.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.