Zavrieť

Porady

mesačná mzda a doplatok do minimálnej mzdy

Zdravím všetkých.
Chcem vás poprosiť o radu. Uvediem príklad. Zamestnanec má mesačnú minimálnu mzdu. V danom mesiaci odpracoval všetky dni okrem jedného, počas ktorého bol u lekára. Za tento deň mu patrí náhrada príjmu. V číslach napríklad. Mzda za odpracované dni - 6500 Sk, náhrada príjmu 300 Sk.
Patrí mu teda za daný mesiac doplatok do minimálnej mzdy vo výške 100 Sk? Ďakujem za odpoved...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    katka2006
    Zdravím všetkých.
    Chcem vás poprosiť o radu. Uvediem príklad. Zamestnanec má mesačnú minimálnu mzdu. V danom mesiaci odpracoval všetky dni okrem jedného, počas ktorého bol u lekára. Za tento deň mu patrí náhrada príjmu. V číslach napríklad. Mzda za odpracované dni - 6500 Sk, náhrada príjmu 300 Sk.
    Patrí mu teda za daný mesiac doplatok do minimálnej mzdy vo výške 100 Sk? Ďakujem za odpoved...
    skús pozrieť:
    http://www.porada.sk/t24357-minimaln...hodinova-.html

    katka2006 je offline (nepripojený) katka2006

    katka2006
    No to ste mi veru moc nepomohli. Skúste mi prosim odpovedat na otázku. ano - nie... Dakujem

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    katka2006
    No to ste mi veru moc nepomohli. Skúste mi prosim odpovedat na otázku. ano - nie... Dakujem
    Musíš dodržať minimálnu mzdu podľa zákona 39,70 Sk za každú odpracovanú hodinu. Náhrada mzdy bude takisto minimálne v tejto výške.

    katka2006 je offline (nepripojený) katka2006

    katka2006
    To znamená,že ak vynásobím počet odpracovaných dní x min.hod.mzda a pripočítam k tomu náhrady za ošetrenie u lekára a je to menej ako 6900 Sk, tak je to dobre a nemusím mu dať doplatok do min. mzdy?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    katka2006
    To znamená,že ak vynásobím počet odpracovaných dní x min.hod.mzda a pripočítam k tomu náhrady za ošetrenie u lekára a je to menej ako 6900 Sk, tak je to dobre a nemusím mu dať doplatok do min. mzdy?
    to znamená, že dosiahnutú mzdu za odpracovaného hodiny vydelíš počtom odpracovaných hodín a porovnáš výsledok s min. hod. mzdou pre pridelený stupeň náročnosti práce a keď ti vyjde výsledok nižší ako daná min. hod. mzda, tak urobíš doplatok do min. mzdy

    mesačná mzda a doplatok do minimálnej mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.