Zavrieť

Porady

Úprava štýlu vo worde, odsadenie textu od čísla kapitoly

Dobrý deň, nemal som nikdy problém so šáblonou od našej školy, keď som písal prácu. Teraz pri písaní mi vyskočil takýto problém: ak dám urobiť ďalšiu podkapitolu na strane 21, podkapitola 2.10, dáva mi príliš veľkú medzeru, neviem či niekto sa v tom vyzná, ja osobne nechcem to nastavovať, lebo to proste neviem. Ďakujem za rady.

myslené takto:
Naposledy upravil iasak : 02.12.14 at 14:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Problém je v tom, že za to číslo 2.9 Word dáva tabulátor. A keďže číslo 2.10. (BTW, za tou desiatkou by nemala byť bodka) je "širšie" ako 2.9. tak tabulátor skočí na najbližšie voľné miesto.

    Jeden zo spôsobov ako opraviť:
    nastav sa na hociktorý Nadpis 2
    PTM - pravé tlačítko myši
    Vyber si "Zarovnať zarážky zoznamu" (hneď pod kopírovaním)
    Vľavo dole klikni na "Viac možností"
    V pravo ti pribudne viac možnosti, pozri dole, tam by si mal mať také niečo "Za číslo pridať znak"
    Nechaj znak tabulátora, zaškrtni "Pridať zarážku tabulátora na úrovni"
    a do políčka pod tým napíš aspoň 1,8 cm

    Určite existuje ešte iný spôsob, ale to už nechávam na teba. Si predsa nejaký študent, gúgl a office help by ti mali pomôcť.
    iasak Fu, bohuzial, toto by ma nenapadlo, skusal som googlit, ale presne riesenie som tam nenasiel, ale motal som sa aj v tomto nastaveni

    Este raz dakujem. Paru klikov ma nezabije. Dakujem este raz

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vyznac si riadok 2.9, daj Kopirovat format a presun sa na riadok 2.10.
    To iste zopakuj s dalsimi nadpismi, kde to mas posunute.

    Doplnene: nepomoze ti to, pretoze 10 je 2 znakove a 9 je jednoznakove, da ti pri 2.10 dalsi tabulator za cisl oa pred text, lebo sa ti to do jedneho tabulatora nezmesti - to je dovod, preco ti to takto posuva, teba v tom style zvacsit priestor na cisla ....
    Naposledy upravil ivka70 : 02.12.14 at 15:05 Dôvod: doplnene
    iasak hm, asi som neschopny, kliknem na cislovanie 2.9, vysvieti sa mi nasivo, dma kopirovat format kliknem na ten text ktory chcem mat 2.10, urobi to ale opat s velkou medzerou

    zistil som ak zmenim odsadenie stylu vlavo a to tak ze ak ho zvacsim na napr 2,5cm tak tie medzery sa znormalizuju ale zase cely nadpis je takmer v strede co nevyzera dobre,

    ak ho zmensim podkapitoly od 2.1 - 2.9 su ok, ale medzery pri 2.10 sa opat viac zvacsia... hm
    ivka70 Vyznac cely riadok, nielen cislo 2.9 ... cely riadok vyznacis vo worde tak, ze mys postavis vlavo od neho a sipka sa musi zmenit spicom napravo (word ti ani nevyznaci cislo 2.9, len test za nim ) .... potom kopiruj format ...
    iasak mažem osto šesto no nejak to nejde, neviem či sme sa rozumeli co mam na mysli, na obrazku je vyznacena medzera... pri 2.9 je ok ale 2.10 urobi vacsiu, a to neviem preco

    http://i62.tinypic.com/2ni1dlw.jpg
    IIla Hm, to bolo nedorozumenie. Myslela som, že problémom je ten riadok naviac. Ale otázku medzitým zodpovedala Zlatica76.

    timotej je offline (nepripojený) timotej

    timotej
    treba si vyznacit text kde vidis chybu - pravym tlacidlom - odsek- riadkovanie (mas tam 1,5 riadka) a vedla toho su tam riadkovanie ciselne hodnoty - treba zadat nula pred nula za
    ja by som vyznacil cely text na jednotnu upravu, mas ich tam viac roznych

    teraz som si vsimol, ze sa pytas na medzeru medzi pismenami, nie riadkami
    toto musis upravit v cislovani - prave tlacidlo - cislovanie a upravit podla seba
    iasak no neviem si s tym nejako rady, vsetko je to jeden styl, aj kapitola 2.9 i 2.10 , takze logicky som na to siel ze treba upravit styl, ak upravim v casti odstavec odsadenie vlavo a zmensim cislo v cm, naopak potom sa mi zvacsi medzera pri 2.9 od textu a zmensi medzera 2.10 od textu... takze opacny efekt,

    to co si mi radil, - prave tlacidlo - cislovanie, oznacim to , pravym tlacidlom zvolim cislovanie, nasledne okrem ponuky typov cislovania tam mam definovat novy, zmenit uroven cislovania, nastavit hodnotu, ale nieco take ze upravit tam nemam....

    mam office 2007
    timotej este som pozeral, ak mas cislovanie 1-9 je to ok, ked je cislo 10.., cize dvojmiestne je tam vacsia medzera - da sa to upravit - prave tlacidlo - nastavenie zarazky, mne to vyslo pri jednocifernych cislach na 1,8 a pri dvojcifernych na 2,1

    Úprava štýlu vo worde, odsadenie textu od čísla kapitoly

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.