Zavrieť

Porady

Poradťe ako mam preinštalovať Windovs

Najde sa tu nejaky odborník ktorý mi napíše ako sformátovať disk a preinštalovať Windows. DOsť súrne. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    A vyznáš sa v tom trochu?Ak nie,moc by som to neodporúčal robiť samej,ak nastanú problémy mala by si niekoho mať kto ti pomôže aj bez prístupu na net.Najskôr si treba urobiť zálohu dát najlepšie na druhom hdd ktorí sa pripája a odpája vždy pri vypnutom pc.Ďalej si musíš v Biose nastaviť First boot z cd mechaniky,Second boot z hdd a prichystaj si cd ktoré si dostala k pc od matičnej dosky a zvukovej karty.Pri zapnutom pc vsunieš inštalačné cd a reštartuješ pc.Po reštarte sa opýta či chceš inštalovať win,ak áno tak stlačíš ľubovoľný kláves.Inštalátor už bude vypisovať čo treba urobiť a stlačiť.Pri Rýchlom formátovaní/quick format/ nezmaže všetky údaje na hdd, pri Úplnom formátovaní/ Full format/ zmaže všetky dáta na hdd.Po naformátovaní sa sám automaticky reštartuje,znovu sa pýta či chceš inštalovať win a vtedy už nič nestláčaš,win sa začne automaticky inštalovať.Občas sa niečo spýta-akú klávesnicu chceš používať,v akom časovom pásme si a pod a asi po 30 min skončí.Po skončení treba skontrolovať v Ovládacom paneli-Výkon a údržba /ja to mám v angličtine tak slovenský názov sa môže odlišovať/-Systém-Hardware-Správca systému či je všetko korektne nainštalované.Ak nie je,svieti ti tam taký veľký žltý otáznik.Vtedy na to klikneš pravým tlačítkom a zvolíš Update drivera.Vsunieš cd toho zariadenia ktoré nie je korektne nainštalované a zadáš k nemu cestu.Ak si mala Rýchle formátovanie dáta by mali ostať zachované na hdd len všetky aplikácie treba nanovo inštalovať,pri Úplnom formate pri vypnutom pc pripojíš druhý hdd a nakopíruješ si dáta na prvý hdd.

    Poradťe ako mam preinštalovať Windovs

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.