Zavrieť

Porady

rodicia prenajimaju

pozdravujem vsetkych, trochu som mozno mimo temy, ale nevedela som, kam to zaradit, takze:

moji rodicia maju chalupu, ktoru sem-tam prenajimaju, nevedeli, ze musia z toho platit dane atd, vie mi niekto v skratke vysvetlit, co je ich povinnostou? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak ide o príležitostný prenájom, možno nedosiahli príjem, ktorý je oslobodený. Za rok 2005 to bola suma 22900 a to pre každého z rodičov.
    Tak sa ozvi, ak by to bolo viac......

    hana 10 je offline (nepripojený) hana 10

    hana 10
    Lida
    ak ide o príležitostný prenájom, možno nedosiahli príjem, ktorý je oslobodený. Za rok 2005 to bola suma 22900 a to pre každého z rodičov.
    Tak sa ozvi, ak by to bolo viac......
    do 22900 by nemuseli nic priznavat?
    tento rok to s velkou pravdepodobnostou bude viac tato hranica, dakujem ti

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tento rok tá hranica oslobodenia je tiež vyššia, ale OPAKUJEM . počítaj dvojnásobok, lebo tá hranica platí osobitne pre každého z rodičov...
    Oslobodené príjmy sa neuvádzajú v DP.

    hana 10 je offline (nepripojený) hana 10

    hana 10
    Lida
    tento rok tá hranica oslobodenia je tiež vyššia, ale OPAKUJEM . počítaj dvojnásobok, lebo tá hranica platí osobitne pre každého z rodičov...
    Oslobodené príjmy sa neuvádzajú v DP.
    ahoj lida, tento rok to bude urcite viac ako 2x22900, ak si najdes chvilku, budem rada, ked mi v skratke popises, co je ich povinnostou, dakujem ti.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Podajú daňové priznanie. Môžu (ale nemusia) isť na DU, pozri príspevky... daj si vyhľadať, nájdi si aj ty čas, je tu toho veľa. Najmä v príspevkoch 2 a 3/2006.
    ...........
    musia sa rozhodnúť, poda toho, aké majú reálne výdavky spojené s tými príjmami. Lebo si môžu okrem tej oslobodenej časti, odpočítať aj 40% paušálnych výdavkov. Zvyšok zdania. V takom prípade im stačí evidovať príjmy.
    ...................

    pedrotello je offline (nepripojený) pedrotello

    pedrotello
    Zdravím,
    chcem sa spýtať, z ktorého konkrétneho ustanovenia vyplýva, že príjem z prenájmu do 22900,- Sk /v roku 2005/ je oslobodený od dane?

    Ďakujem

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    §9,ods.1,písm.h Zákona 595/2003 Z.z.,upozorňujem na povinnosť registrácie na DÚ podľa § 31,ods.1 a zároveň ods.5 Zákona č.511/1992 Zb.

    dana l. je offline (nepripojený) dana l.

    dana l.
    Prosim vas, da sa kupit nejake vydanie neviem coho, kde by som nasla kompletne informacie ohladom prenajimania nehnutelnosti? Ake su moje povinnosti, co si mozem dat do nakladov a co nie atd. Som sukromna osoba, na dochodku, na internete nie som az taka zbehla, rada by som to mala doma na stole, kde by som si mohla podciarkovat veci, pripisovat, dakujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    lepšie je zadať otázku alebo prejst to tu na Porade....príručka by vždy zaostávala...keby o čo nájdeš na Porade, si si mohla vytlačiť...sú to aktuálne informácie

    dana l. je offline (nepripojený) dana l.

    dana l.
    Lida
    lepšie je zadať otázku alebo prejst to tu na Porade....príručka by vždy zaostávala...keby o čo nájdeš na Porade, si si mohla vytlačiť...sú to aktuálne informácie
    kazdopadne nejaky zakon alebo vyhlaska na to existuje, ci nie?! neviem o tom vobec nic, nie som uctovnik, nechcem byt otravna a pytat sa na porade zakladne veci, rada by som si aspon nieco nastudovala a potom bola aspon ako tak v obraze.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.