Zavrieť

Porady

Ohrev hydraulického oleja v pracovnej plošine?

Dobry deň. Mám pracovnú plošinu, pri práci v zime veľmi dlho trvá zapätkovanie alebo pohyb na začiatku práce, nakoľko je olej studený a veľmi hustý. Premýšľam nad možnosťou zaviesť do nádrže s olejom vyhrievací patrón 12V a s použitím termostatu zohrievať olej na prevádzkovú teplotu. Neviem či sa to takto môže. prípadne na čo treba dávať pozor. Za každú radu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Slavco31 je offline (nepripojený) Slavco31

    Slavco31
    Pokiaľ to bude len na batériu,tak nad tým ani neuvažuj.Musel by tam byť aj časový programátor.Nebudú zanesené filtre? Popripadne vymeniť olej za iný do severských podmienok,alebo skúsit trik a nazačiatku pätky sťahovať hoci sú v dorazoch a nech olej sa zahreje cez čerpadlo a poistný ventil,
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alux filter je vymeneny, olej taktiez. pri oleji sme pouzili olej s co najvacsou viskozitou. pokial by to fungovalo pri nastartovanom motore, myslim ze by nemal byt problem, pozeral som na ohrevne telesa 50W. pouzili by sa tam dve alebo tri a termostat s funkciou rozpinania okruhu pri teplote cca 70 stupnov...
    Slavco31 Čo myslíš,že za ako dlho ti nahreje 150W toľko oleja na 70 stupňov a v zime? Existuju vyhrievané nádže,ktoré sa napajajú na chladiaci systém motoru.
    alux to neviem, keby som vedel ako na to, tak sem nepisem otazku... ja som rozmyslal o alternative s ohrevom cez ohrevne telesa, ale samozrejme sa nebranim akemukolvek dobremu napadu
    misoft Čítam vašu "diskusiu" a niečo ma napadlo.
    Na čo zohrievač hydr. olej na 70°C - stačí na 30-40°C, aby jeho viskozita bola prijateľné pre prácu. A pokiaľ začne stroj pracovať s takto zahriatym olejom, postupne sa dosiahne prevádzková teplota.
    A) je potrebná menšia energia na ohrev
    B) stroj je schopný pracovať skôr.
    alux jasne moze byt aj teplota 40 stupnov, ale vychadzal som z toho, ze ked sa natlaci takto ohriaty olej do celeho systemu tak pojde teplota dost rychlo dole. a druha vec je , ze ked je plosina zapatkovana a rameno v nejakej pracovnej polohe dlhsiu dobu, tak sa olej ochladzuje a problem s pomalym pohybom mam zasa...
      zbaliť

    Ohrev hydraulického oleja v pracovnej plošine?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.