Zavrieť

Porady

je mozne narok na vyplatenie variabilnej zlozky mzdy viazat výlucne na nazor zamestnávatela ?

Zdravim, nakolko mam vyhrady k vykonnosti niektorych mojich zamestnancov, chcel by som zmenit ich mzdove ohodnotenie takym sposobom, ze 80 percent bude tvorit zakladnu mzdu a 20 percent bude variabilna zlozka... Nakolko sme mala firma potreboval by som narok na vyplatenie variabilnej zložky viazat vylucne na moj nazor, pricom nemam ako stanovit nejake ciele alebo podmienky.. Inak povedane ak budem spokojny bez uvedenia dovodu priznam narok na 20percent ak nebudem bez uvedenia dovodu tento narok nepriznam. Pytam sa ci je v sulade so zakonom a ci je vobec mozne takto mzdove ohodnotenie naformulovat, pripadne ak by bol niekto z Vas taky sikovny a priamo mi tu formulaciu sem hodil ...Za Vase cenne rady vopred velmi pekne dakujem
veronikasad Ide o "starých" zamestnancov, ktorí majú plat uvedený v pracovnej zmluve a chceš im ho meniť ?
juckyno ano ide uz o starych zamestnancov. na tejto zmene mzdoveho ohodnotenia som s nimi uz predbezne dohodnuty a suhlasia, nakolko ak budem spokojny dostanu viac. k zmene tych pracovnych zmluv to uz potrebujem len naformulovat, zaujima ma preto ci je mozne priznanie variabilnej casti viazat len na moje subjektivny nazor bez akychkolvek podmienok kriterii atd,, lamem si celkom nad formulaciou tychto zmluvných podmienok hlavu, pravnici si pytaju nehorazne peniaze a nemozem si to momentalne dovolit. tak ak by ste mi vedeli poradit bol by som velmi rad
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Podobná téma:
    http://www.porada.sk/t214554-variabi...a-vypoved.html
    Ale môj názor - variabilná (pohyblivá) zložka mzdy - to je osobné ohodnotenie, odmeny, prémie - a o tých rozhoduje zamestnávateľ na základe podaného pracovného výkonu.
    Ale nastavenie tej zložky musí byť podchytené a dohodnuté.
    Niečo k tomu:
    http://www.sme.sk/c/4362328/odmeny-s...ite-tazko.html

    P.S. Moja 3/4 tiež mala pohyblivú zložku mzdy - osobné ohodnotenie. Zamestnávateľ však nič nekonzultoval, jednoducho dal osobné ohodnotenie na nulu a 3/4 sa to dozvedela až podľa pásky. Až o mesiac dostala platový výmer, kde to bolo naznačené.....

    je mozne narok na vyplatenie variabilnej zlozky mzdy viazat výlucne na nazor zamestnávatela ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.