Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie poistného

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Prosím Vás, poradí mi niekto? Nie som si istá, akú sumu mám uviesť v tlačive pre Ročné zúčtovanie poistného na verejné zdrav. poist. Typ B do položky 27 (z ktorého riadku daňového priznania za r. 2005). A tiež neviem, aké výdavky na poistné treba uviesť do položky 28 (sú tým myslené zaplatené preddavky na poistné za r. 2005?) Ďakujem.
Usporiadat
Tatianna Tatianna

Tatianna je offline (nepripojený) Tatianna

položka 27
uvádza sa základ dane z príjmov fyz. os. §6 zák. 595/2005 okrem príjmov z prenájmu a príjmov, z ktorých sa daň vyberá zrážkou.(riadok 42 DPtyp B)
ak od 1.1.2005 - 31.8.2005 sa poistenec považoval za SZČO ako konateľ s.r.o., započítava sa do p. 27 aj odmena za výkon funkcie konateľa s.r.o.

položka 28
všetky výdavky na poistné o ktoré si znížil základ dane
Naposledy upravil Tatianna : 04.05.06 at 10:42
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Teraz mi volal manžel, že v rozhlase počul o pokute 100 000,-- Sk keď si do 7.5.2006 nespraví ročné zúčtovanie poistného.

Prosím Vás - nemám čas hľadať v Porade. Ako je to s termínmi. Aby sme niečo neprešvihli.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zuzana2
Teraz mi volal manžel, že v rozhlase počul o pokute 100 000,-- Sk keď si do 7.5.2006 nespraví ročné zúčtovanie poistného.

Prosím Vás - nemám čas hľadať v Porade. Ako je to s termínmi. Aby sme niečo neprešvihli.
a v ktorom rozhlase to hlásali? Dátum na podanie zúčtovania ZP je do 30.6.2006. A pokiaľ požiada zamestnávateľa, tak žiadosť podá do 15.5.2006. Tak nič nie je stratené
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Sharon tu si pohľadaj , je tam od p. Mihála vyplnené tlačivo "B" aj s príkladom.
http://www.porada.sk/f86-poradablog-...d-newfont.html
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Aj ja som to počula a bolo to na rádiu Slovensko , a presne ako to bolo uvedené v predchádzajúcom príspevku od Zuzany tam boli spomínané len tie dva dátumy a to 7.máj a 15.máj . Vôbec nebolo vysvetlené , že na čo slúžia v skutočnosti tieto dátumy a že dátum na podanie ročného zúčtovania je 30.6.2006 . Opäť zaviedli ľudí , ktorí nemajú možnosť tak ako mi dôsledne sledovať PORADU a názory ostatných. Nechápem ako sa môže povedať A a nepovedať B ale hlavne , že boli spomenuté tie vysoké pokuty.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Zuzana2
Teraz mi volal manžel, že v rozhlase počul o pokute 100 000,-- Sk keď si do 7.5.2006 nespraví ročné zúčtovanie poistného.

Prosím Vás - nemám čas hľadať v Porade. Ako je to s termínmi. Aby sme niečo neprešvihli.
Do 7.5. musí zamestnanec požiadať o potvrdenie o príjme na RZ, ak si bude robiť sám, alebo niekto iný /zamestnávateľ/.
Do 15.5. požiadať o vykonanie RZ /doniesť potvrdenia od iných zamest./
Toľko k májovým dátumom.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Zdeni ja rozumiem tým dátumom , len prečo niekto koho si rozhlas pozve do relácie neuvedie veci tak ako sa majú a len týmito vyhláseniami popletú hlavu tým , ktorí sa v tom až tak nevyznajú.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

IVEB
Aj ja som to počula a bolo to na rádiu Slovensko , a presne ako to bolo uvedené v predchádzajúcom príspevku od Zuzany tam boli spomínané len tie dva dátumy a to 7.máj a 15.máj . Vôbec nebolo vysvetlené , že na čo slúžia v skutočnosti tieto dátumy a že dátum na podanie ročného zúčtovania je 30.6.2006 . Opäť zaviedli ľudí , ktorí nemajú možnosť tak ako mi dôsledne sledovať PORADU a názory ostatných. Nechápem ako sa môže povedať A a nepovedať B ale hlavne , že boli spomenuté tie vysoké pokuty.
Tak toto už je sila !!!! Tomuto sa hovorí že šírenie paniky. Ako si môže jeden kvalifikovaný novinár dovoliť pustiť takéto neúplné info do éteru ? To by som normálne dala na prešetrenie. Veď tam idú naše peniaze
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Viete, ono to v našom manželstve potom iskrí, lebo manžel počúva Sl. rozhlas a keď má nejakú informáciu - ihneď mi volá, že som to nezvládla a ja nech robím čokoľvek - i keď pri mne stojí šéf, musím mu odpovedať, no hrúza.
A keď ma "ovalí po hlave" ešte takouto informáciou, tak som už potom celkom dezorientovaná.
Ale vďaka vám všetkým, ktorí ma ukľudníte a vždy pomôžete. Vzdávam vám všetkým hold, lebo v dnešnej uponáhľanej dobe je vzácne, že si ľudia takto nezištne pomáhajú.
Všetkým prajem nádherný deň.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zuzana2
Viete, ono to v našom manželstve potom iskrí, lebo manžel počúva Sl. rozhlas a keď má nejakú informáciu - ihneď mi volá, že som to nezvládla a ja nech robím čokoľvek - i keď pri mne stojí šéf, musím mu odpovedať, no hrúza.
A keď ma "ovalí po hlave" ešte takouto informáciou, tak som už potom celkom dezorientovaná.
Ale vďaka vám všetkým, ktorí ma ukľudníte a vždy pomôžete. Vzdávam vám všetkým hold, lebo v dnešnej uponáhľanej dobe je vzácne, že si ľudia takto nezištne pomáhajú.
Všetkým prajem nádherný deň.
Tak nech manžel preladí na inú stanicu
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

IVEB, moja odpoveď bola pre Zuzana2,/samozrejme aj ostatných/ ktorá chcela vedieť ako je to s tými dátumami, aby niečo neprešvihla. Takže Zuzka zatiaľ je to v pohode .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

DanielaSĽ
Sharon tu si pohľadaj , je tam od p. Mihála vyplnené tlačivo "B" aj s príkladom.
http://www.porada.sk/f86-poradablog-...d-newfont.html
A už píšeš z domu ???
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Zuzana2
Viete, ono to v našom manželstve potom iskrí, lebo manžel počúva Sl. rozhlas a keď má nejakú informáciu - ihneď mi volá, že som to nezvládla a ja nech robím čokoľvek - i keď pri mne stojí šéf, musím mu odpovedať, no hrúza.
A keď ma "ovalí po hlave" ešte takouto informáciou, tak som už potom celkom dezorientovaná.
Ale vďaka vám všetkým, ktorí ma ukľudníte a vždy pomôžete. Vzdávam vám všetkým hold, lebo v dnešnej uponáhľanej dobe je vzácne, že si ľudia takto nezištne pomáhajú.
Všetkým prajem nádherný deň.
No, keby mi spôsoboval môj manžel takéto "šoky" tak by som ho asi "ovalila" ja potom doma valčekom .Ja som mala takého šéfa, takže ťa chápem. Ale to som už .
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Manual
A už píšeš z domu ???
Veru z domu.....včera som dorazila a dnes som sa rozkukovala a nevedela čo skôr.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
katkaj
Tak toto už je sila !!!! Tomuto sa hovorí že šírenie paniky. Ako si môže jeden kvalifikovaný novinár dovoliť pustiť takéto neúplné info do éteru ? To by som normálne dala na prešetrenie. Veď tam idú naše peniaze


to ništ, minule keď vyšlo v zákone, že za rozvod sa platí 2000,- na nemenovej TVstanici hlásili v Správach , že za rozvod sa platí 5000,-

tiež neviem ako je to možné, to nikto nerobí kontrolu,že čo budú hlásiť v Správach??? či je to pravda, alebo nie???
:p
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Ešte podotýkam, že večer v rádiožurnále o 22.00 hod. znova zopakovali približne takýmito slovami: "Upozorňujeme hlavne SZČO, že im zostáva už iba pár dní na podanie ročného zúčtovania poistného."
Takže ešte to večer zaklincovali.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

reakcia na Zuzanu2 : Už sa ani nečudujem , že do éteru idú nie overené informácie. Ja som včera po týchto informáciách uverejnených v rozhlase , upozornila písomne pani ktorá tento príspevok uviedla , myslíš , že bola nejaká reakcia ? Žiadna. Takže tak to je . Žiaľ.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

IVEB
reakcia na Zuzanu2 : Už sa ani nečudujem , že do éteru idú nie overené informácie. Ja som včera po týchto informáciách uverejnených v rozhlase , upozornila písomne pani ktorá tento príspevok uviedla , myslíš , že bola nejaká reakcia ? Žiadna. Takže tak to je . Žiaľ.
Možno si to mohla adresovať aj na jej šéfa. Alebo by sa mohlo napísať na Radu pre retransmisiu len neviem či by to v niečom pomohlo Na Slovensku je to tak.....
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Celá táto téma sa zvrhla úplne iným smerom, ako je jej pôvodný príspevok. Asi by ju mal Riško premenovať.
Dnes ma na nemenovanej zdavotke takmer vystrelo, keď som si tam odstála 1/2 hodinovú radu vďaka týmto informáciám z médií. Ľudia sa teraz hromadne chodia pýtať čo a ako a dokedy...
Najviac som zízala , keď pracovníčky, ktoré prichádzajú do styku s ľudmi nemajú ani tie informácie, ktoré mám ja a nato, aby dokázali poradiť človeku si potrebujú ísť zavolať kolegyňu. A tá doniesla hrubú príručku a listovala, čo má povedať. Tak som jej to vyklopila od chrba toho človiečika, čo sa na to pýtal...Tlačivá stále na zúčtovanie nemajú, ľudí odkazujú na internet - a čo taký chudák malý podnikatelíček, keď ho nemá? Pani ho poslala do internetovej kaviarne.
A keď sa jeden pán pýtal na vyplnenie tlačiva - tak oni majú prísny zákaz pomáhať pri jeho vypĺňaní. Ročné zúčtovanie má ten dotyčný podľa možností doniesť do konca mája, hoci termín je do 30.6., lebo oni tam potom vraj nebudú stíhať všetko nahrávať, keď to každý nechá na koniec termínu...
A to nás účtovníkov sa nikto nepýta, ako máme čosi v šibeničných termínoch stíhať. My máme nad tým aj nocovať, keď treba, hlavne aby poisťovne a iné úrady mali všetko včas.

Toľko moja dnešná skúsenosť... Cestou späť som si musela urobiť niečím radosť, aby celý deň nebol pokazený po jednej návšteve zdravotnej poisťovne, a tak som si kúpila konvalinky... :p
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Zdeni
Do 7.5. musí zamestnanec požiadať o potvrdenie o príjme na RZ, ak si bude robiť sám, alebo niekto iný /zamestnávateľ/.
Do 15.5. požiadať o vykonanie RZ /doniesť potvrdenia od iných zamest./
Toľko k májovým dátumom.
su na to nejake tlaciva...ziadosti?to som nenasla len tlaciva ktore uverejnil p.Mihal ako treba poziadat o potvrdenie o prijme? ako poziadat o RZ zamestnavatela?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať