Zavrieť

Porady

Reklamácia "vrateny poskodeny tovar"

Zdravím Vás,
potrebujem radu ohľadom reklamácie LCD monitora PHILIPS.
Zákazník nám na predajňu doniesol vadný monitor , monitor sme zaslali do autorizovaného strediska, ktorý nám potvrdil emailom prijatie dňa 27.11. 2014.
Samozrejme nám to servis do 27.12.2014 nezaslal, no nič zákazníka som nejak udržal...že sú Vianoce, že sa čerpajú dovolenky atď.
Dňa 8.1 2015 nám došiel monitor zo servisu na predajňu s prasknutou obrazovkou. Zákazníka som vyplatil, predsa prešla reklamačná doba, takže sa to riešilo dobropisom zo zákona.
Zároveň som poslal do servisu sťažnosť, že nám došiel monitor s prasknutým displayom. Takže sme im poslali fotky monitora. Podotýkam krabica v ktorom bol monitor zabalený nebola poškodená. Takže prepravná spoločnosť vraj zamietla, že to nebolo spôsobené nimi, nakoľko na krabici nie sú známky po páde.
Doteraz na nás nemenovaný servis v BA kašle. . .a nemôžme sa dopracovať k dobropisu od nich. Vadný monitor stojí u nás na firme a človek ani nevie ako ďalej postupovať. Telefonujeme tam každý deň a takisto sa to nijak neposunulo. Stále nás odbíjajú, že treba čakať na vyjadrenie výrobcu.

Poradí niekto ako postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Servis rozbil monitor, servis by mal zaplatiť (za predpokladu, že prepravca na vine nebol). Výrobca s tým nemá absolútne nič spoločného (teda ak z dákych nepochopiteľných príčin necestoval monitor k a od výrobcu v období od 27. 11. do 8. 1. ). Možno treba zainteresovať SOI - ku.

    Reklamácia "vrateny poskodeny tovar"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.