Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak mas co i len malo vlhky dom,tak neriskuj,lebo sa ti plavacka po case oduje. Videla som to u susedov,museli po pol roku robit podlahu nanovo
    Anika61 Tiez si myslim,ze to nie je dobry napad

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    ak je drevená podlaha zdravá, škoda na ňu plávačku položiť. Vydrhnúť mazlákom a natrieť bezfarebným lakom, resp najprv nejakým moridlom a potom lakom

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Podlaha pod plávajúcou podlahou musí mať 100% hydroizoláciu.A aspoň ako tak rovný povrch.

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    My to tak máme, na palubovku ide ešte fólia a až potom až plávajúca podlaha. Zavolajte si podlahára, na odborný posudok. V kuchyni je betón, potom fólia a navrch pláv. podlaha.
    2. hotovo.jpg  
    1.jpg  
    1/1
    jslancik to ste vážne zastriekali tie ryhy pri podlahe PUR penou? kvôli vsadenému kúreniu, či?
    pankratz jslancik : to robili odborníci, odrezali pur penu, zakryli rozvody lištami. O 10 dní to vyzeralo ináč.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Nepíšeš,čo je pod drevenou dlážkou ...a to je podstatné.Ak je tam udusaná hlina alebo škvárobeton,tak určite nie.Pozri aj toto:
    http://www.porada.sk/t144565-pokladk...-z-dosiek.html
    http://urobsisam.topky.sk/stavba-dom...e-byt-ako-nova
    http://www.cechpodlaharov.sk/?cat=kn...id=drevpodlaha
    Naposledy upravil Peggynka : 21.01.15 at 13:31 Dôvod: doplnenie

    Bizzy je offline (nepripojený) Bizzy

    Bizzy
    SOm rada ze som tuto temu nasla, tiez potrebujem upresnenie, sice niektori z Vas to uz tak maju, ale chcem mat 100% istotu. Mame stare drevene parkety, ktore nie su v zlom stave ale vyzadovali by si renovaciu a hlavne maju viacero volnych fug medzi sebou - sacom sa rozostupili. Renovacia by bola vcelku draha co som pozerala priemerne ceny na nete tak cca 800€ by vyslo 60m2. Kedze to potrebujeme rychlo a hlavne lacno, tak sme uvazovali presne s tymto napadom (nevedela som ze je taka moznost ale kamaratka mi to povedala), ze nechat drevene parkety ako su, na to dat normalne tu foliu co sa dava pod plavajuucu podlahu a kupit tu najlacnejsiu plavajucu podlahu a normalne to polozit na to.. Sa mi to pozdava ako aj z financneho hladiska a aj z vizualneho. Je nieco co by nam to mohlo prekazit uberat sa tymto smerom? Nejake obmedzenie napriklad? Nemam absolutne predstavu. Pripadne ak by sme boli donuteni ju tam nechat je nieco cim vieme vyplnit tie medzery? Este sme uvazovali o kobercoch, ale tie by asi tiez nevysli najlacnejsie (v pripade kobercov by som urcite neinvestovala do nejakych obycajnych, trochu moderneho by to potom chcelo). Nevieme ktorym smerom ist
    Naposledy upravil Bizzy : 21.01.15 at 07:30
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot Kľudne môžeš položiť plávajúcu laminátovú podlahu aj na parkety, pokiaľ nemáš veľké výškové rozdiely na podlahe v izbách. Ale predpokladám, že tie parkety sú pomerne vodorovné. Dáš tú vyrovnávaciu fóliu a na to položíš laminát.

    Laminát môže ísť na akýkoľvek pevný povrch - linoleum, dlažba, parkety, korková podlaha, aj na holý, vyrovnaný poter. Jedine mäkké podklady nie sú vhodné - napr. koberce.

    Výhodou je, že tie parkety nemusíš vyberať a ak sa ti zunuje laminát, môžeš sa k parketám vrátiť a renovovať ich.

    Jediné, na čo si treba dať pozor je to, že treba myslieť, že sa ti zvýši podlaha. Pozri či to nebude vadiť dverám, či sa nebudú o podlahu šúchať. Ale aj v tom sa dá pomôcť - stačí zo spodku dverí urezať nejakých 0,5 cm.
    alaya1 kladli sme plavacku na parkety, mame to viac rokov, nemate ziadny problem, pod plavacku sme davali take htubsie zelene kocky,.
    Mackovka V susedstve mali drevené parkety s poriadnymi medzerami a neboli pekné. Rozobrali ich, vyrovnali podklad pod nimi a položil a prebrúsil im to odborník. Sú nádherné. Ja by som iste parkety nezakryla, podľa toho, čo som videla.
    Chobot PRebrúsenie a nová pokládka môžu vyjdú viac, ako nové laminátové podlahy (bizzy uvádza, že 800 EUR). A bizzy potrebuje lacné riešenie.
      zbaliť

    Môžem klásť plávajúcu podlaha na drevenú dlážku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.