Zavrieť

Porady

Aký bude dátum dodania, keď na fa nie je uvedený?

Ahojte, poraďte mi prosím...Dostala som vyúčtovaciu fa za plyn. Fakturačné obdobie od 19.08.2014 do 31.12.2014. Výsledkom je nedoplatok. Lenže na faktúre nie je uvedený dátum dodania, len dátum vystavenia. Ten je 12.01.2015. Zaúčtovať túto fa ešte do roku 2014, alebo už do roku 2015? Vďaka za info!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Zaúčtovať do roku 2015 s dátumom 12.01.2015 aj keď do KV ti dátum dodania v častiach C nepíše (nie je tam na to kolonka), číslo pôvodného dokladu je 0 - nula, 343 DPH ide do januára 2015, a samotná 502 ide do 12/2014.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Náklady patria do r. 2014 aj prípadný nárok na odpočet dph.

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    tiež mám ten istý prípad ako zadávatelka témy, učtujem v JU, prosím sú to dve rozdielne odpovede, tak ako to vlastne je?
    kuravesele odpoveď z finančnej správy sa tu už objavila viac krát...je v nej jasne napísané, že tieto opravné repektíve opravné FA z pohľadu DPH idú do toho obdobia v ktorom bola takáto opravná FA vyhotovená/vystavená...čiže vyhotovená bola v januári, tak ju dám do januára...iba náklad sa opraví za 12/2014.
    linko1 veľmi pekne ďakujem za odpoveď

    Aký bude dátum dodania, keď na fa nie je uvedený?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.