Zavrieť

Porady

Zahraničný obchod

Ahoj chcela by som poprosiť o radu. Dostala som ponuku od zahraničného (ázijského) výrobcu tovaru na zastupovanie a predaj jeho výrobkov na Slovensku, chcela by som sa spýtať ako to je s clom a ostatnými náležitosťami okolo dovozu tovaru s mimo európskych krajín. Jedná sa o dovoz elektronických komponetov do počítačov.
Dík za Vašu radu.
Marcela.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    fedino je offline (nepripojený) fedino

    fedino
    Obchodovanie s aziou je potrebne si poriadne premysliet. Vyssie financne zdroje su v tomto pripade nevyhnutne. Aj keby ste za samotny produkt nemuseli okamzite platit, financna narocnost je vysoka. Kvoli dopravnym nakladom sa male serie neoplati prevazat. Ak sa nejedna o male , lahke a pritom drahe produkty , treba ratat s cca dvojmesacnym prepravnym casom (lodne kontajnery).

    Clo a dph sa hradia v hotovosti este pred prepustenim do volneho obehu , co su dalsie nemale financne polozky. Oddialit uhradu colneho dlhu sa da len v pripade, ze vas bude zastupovat v colnom konani colny deklarant, ktory ma zlozenu colnu zabezpeku. Alebo je tu este moznost uskladnit produkty na colnom sklade , kedy sa bude colny dlh hradit iba z poloziek, ktore boli z colneho skladu ciastkovo odobrate, vznikaju tu ale dalsie naklady za uskladnenie.

    Ono az takym velkym problemom nie je tu doviest hocico. Problemom je to ale vediet predat.

    Marcela je offline (nepripojený) Marcela

    Marcela
    Doba dodania tovaru je podla prísľubu dodavatela do 3 dní od zaplatenia faktúry, takže tovar bude zrejme dodávaný niekde zo skladu v európe. Inak díky za odpoveď.
    Marcela.

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Bežne obchodujem s azijskými krajinami a až taký problém v tom nevidím. Prepravné, špedičné a colné vybavovanie zabezpečujeme prostredníctvom špedičnej spoločnosti. Dodanie tovaru je približne 3-5 dní letecky ( aj keď to vo veľkej miere záleží na prepravnej spoločnosti ). Cena prepravy je závislá od veľkosti zásielky. ( 20 kg zásielka cca 5500,- Sk a to so špedičnými nákladmi.)

    slavo je offline (nepripojený) slavo

    slavo
    Je potrebné mať na dovoz hotových výrobkov z 3.krajín dovozné licencie?
    Počul som, že bolo možné ich vybavyť iba do 31.12.2003 na rok 2004?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.