Zavrieť

Porady

Skúsenosť so zmluvou o prenájme cez Airbnb?

Dobrý deň,

pozerala som kade-tade na fórach skúsenosti s prenájmom bytových priestorov cez Airbnb, ale našla som len niečo na spôsob couchsurfing.

Totiž mám super ponuku na prenájom bytu, ale dotyčná osoba je mimo SR (nie je to dokonca ani Slovenka) a chce riešiť nájomnú zmluvu a sprostredkovanie obhliadky cez firmu Airbnb. Moc sa mi nepáči podmienka, že peniaze (250€ je mesačný nájom , platí sa dopredu nájom za 2 mesiace + 250€ deposit, čo spolu tvorí 750€) sa majú previesť na účet spoločnosti ešte pred samotnou obhliadkou bytu. Po obhliadke sa má podpísať nájomná zmluva, teda v prípade, že by sme boli spokojní. Ak by sme neboli spokojní tak by nám mala spoločnosť Airbnb celú čiastku tj. 750€ vrátiť.

Ak máte niekto skúsenosti skúste mi poradiť, prosím Vás, či je to v poriadku, na čo si mám dať pozor a či ste už mali možno aj niekto takúto skúsenosť. 750€ je dosť na to, aby som ich len tak poslala nejakej spoločnosti a možno ich už nikdy neuvidela.



Ďakujem už predom za všetky Vaše rady.

P.S.: nevedela som a dlho som dúmala, ktorú rubriku vybrať. Je možné, že to nepatrí do rubriky právo za čo sa Vám v tom prípade ospravedlňujem.
4 komentárov     zbaliť
Mária Čunderlíková Ahoj, nejednalo sa o ubytko v banskej bystrici nahodou? lebo mam presne tu istu dilemu pred sebou a mam velke obavy...ako to dopadlo teda?
patalia Dopadlo to tak, že som to neriskovala a našla niečo iné, istejšie. Zneistilo ma to,že AirBnb vraj ľudia využívajú na cestovanie po svete ako nízkonákladovú dovolenku. Princíp fajn, ale v reále so skazeným ľudským charakterom je to utópia.
jar88 Ale napriek tomu, že je to podľa teba utópia, spoľahlivo a roky funguje.
Katarína Mihályová Ahojte. Akurát riešim byt cez airbnb...zaujímalo by ma teda Mária, či si do toho išla a ako to dopadlo?! Rada si vypočujem aj tvoj názor, jar88. ďakujeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nanco je offline (nepripojený) nanco

    nanco
    mam skusenost. hod ten "automaticky vygenerovany" text do googleu napr. nemeckeho a najdes to ako "wohnungsbetrug" cize podvody s nehnutelnostami...nechod do toho, je to podvod. uz som sa poucil...ale samozrejme nastastie tiez pred zaplatenim
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    W-Rony Prosím ťa ako si zistil, že ide o podvod?
    lacotinka sprostý prekladač :
    wohnungsbetrug = byt bol
    nungsbetrug = vanie bolo
    sbetrug = podvod
    betrug = podvod
    trug = nosil
    arizona Pytat nemale peniaze vopred,este pred samotnou obhliadkou? To ziadna seriozna firma neponuka...a o podobnych podvodoch s bytmi sa pise uz dlho,nielen tu na porade,ale aj na inych forach
    misoft wohnungsbetrug = byt podvod - translate.google
    Ak rozdelíš nemecké zložené slovu (ich špevialita )
    wohnungs betrug = podvod bývanie
    nanco No zistil som to tak ze som googlil na nemeckych forach
      zbaliť
    Dobrý deň, tiež sme si s priateľom našli byt na jednej slovenskej stránke. Dokonca 2 v Bánovciach nad Bebravou. Tak sme neváhali a napísali sme tam. Na ďalší deň nám prišiel mail od istej Yvonne Dorothy Chadwick, že ona je momentálne odcestovaná a že či by som jej nemohla písať po anglicky. Všetko bolo ok, až kým nespomenula už spomínanú airbnb a taktiež chcela, aby sme poslali vopred peniaze tj. 230 € nájom a 230 € depozit spomínanej airbnb a oni nám pošlú kľúče. Potom bude mať 2 dni na prehliadku bytu a ak sa nám nebude páčiť tak nám pošlú peniaze hneď v ten deň ako sa rozhodneme. To mi prišlo veľmi nedôverhodné tak som sa vrátila na stránku, kde som byt našla. Tam som našla kontakt na nejakú zuzanu pospíšilovú. Tak som tam skúsila zavolať. To číslo neexistovalo a na mil mi nikto neodpovedal. Tak som teda išla skúsiť kontaktovať ponuku druhého bytu a však keď som sa pozrela na kontakt, to čìslo , bolo to skoro to isté akurát jedno číslo bolo zmenené. Hádajte čo! Taktiež neexistuje. Tam bolo uvedené meno Kateřina Plžáková. Tak som skúsila pozrieť google kde som zadala obe mená a nenašlo mi nič. Taktiež keď mi spomenula airbnb tak som si ten byt tam chcela skúsiť nájsť. Samozrejme bezúspešne. Potom som teda napísala váženej, že ja tie peniaze nepošlem, či by sa to nedalo tak, že príde na slovensko. Samozrejme už nikto neodpísal. Týmto chcem teda varovať ľudí aby tejto stránke a ponukám neverili.
    Den6_6_6 Akurat sme to dnes s priatelom riešili! Presne toto meno a presne ten istý postup. No peniaze by som im neposlala určite vopred a nie takúto sumu! Bol to krásny byt 4 izbový a už len ta suma 260 € s energiami mi prišla smiešna. Hned som si našla toto forum a googlila. Byt bol akože v PP takže ľudia bacha na to!

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Jáááj patalia - to bude patália.
    Veď logicky - do očí bijú také veci, ktoré ihneď musia červené majáčiky zažať:
    že peniaze (250€ je mesačný nájom , platí sa dopredu nájom za 2 mesiace + 250€ deposit, čo spolu tvorí 750€) sa majú previesť na účet spoločnosti ešte pred samotnou obhliadkou bytu. Po obhliadke sa má podpísať nájomná zmluva, teda v prípade, že by sme boli spokojní. Ak by sme neboli spokojní tak by nám mala spoločnosť Airbnb celú čiastku tj. 750€ vrátiť.
    Peniaze budú na účte a toto sa nikdy nestane!

    A toto už vôbec nie!
    patalia Preto som sa aj pýtala či niekto s tým má skúsenosť. Totiž našla som na fórach, že ľudia to využívajú ako spôsob relatívne nízkonákladovej dovolenky. Ale netušila som či je reálne cez to aj dlhodobo prenajímať byt a viac menej som mala pocit, že ide o podvod.

    Dôvod prečo som sa pýtala a rozpísala všetko je to, že ak majú s tým ľudia skúsenosť je tu aspoň možnosť vystríhať druhých, aby sa neopálili či už by chceli skúsať cez to cestovať na dovolenku alebo iné (vzhľadom na to, že síce vyššie písali, že stačí pozrieť nemecké fóra, ale ak sú tu ľudia, ktorí tak akko ja nevedia nemecky bude im prínosom prečítať si čo to slovensky).
    Ahoj.viesco ani ja som do toho nesla z jednoducheho dovodu..zistila som ze je to klamstvo..malo sa jednat o prenajom 2 izb.bytu a v tom panelaku nebol ani jeden dvojizbak.bola som sa sama pozriet..takze beriem Airbnb aj ako jednoduchy sposob klamarov ako oklamat neinformovanych ludi...
    Mam skusenost s tymto inzeratom a je to takto, ide o podvodnika pravdepodobne z Anglicka ktory to hra na to ze to ide cez airbnb, pravda je vsak taka ze aj ten mail ktory vam akoze pride od nich je vlastne jeho, peniaze pridu jemu a potom sa vytrati na iny mail. Vzdy si potom vymysli ine meno a vytvori iny mail. Davajte si pozor, nielenze okrada ludi ale aj ociernuje meno tej firmy.. ludia potom nepodavaju trestne oznamenie nanho ale na tu firmu ktora s tym vlastne nic nema.
    Mária Čunderlíková Mas pravdu ...aj v mojom pripade to bola anglicanka a kamoske sa tiez anglicanka s Airbnb ozyvala..takze bacha ludkovia!!!!
    Mária Čunderlíková Urcite urcite urcite daj ruky prec od toho!! Ja uz by som do nicoho s Airbnb a anglicky hovoriacim clovekom nesla...ale ty si zvaz...papa

    Sajmon10 je offline (nepripojený) Sajmon10

    Sajmon10
    Ahojte,
    bude to asi známa firma tá Yvonne Dorothy Chadwick. Rovnako som skúšal odpovedať na ponuku, aj som jej potom odpovedal v angličtine. Postup rovnaký ako píšete všetci : Kľúče cez Airbnb,2 dni na obhliadku a potom sa rozhodnúť. No zatiaľ nepovedala, koľko peňazí dopredu ... takže ešte odpíšem, a budem čakať ako sa to bude pekne zhodovať s vašími odpoveďami.
    Pre info: byt v Trnave.
    misoft A) Skoč do tej Trnavy a pozri si ten byt aj sám. Zisti si, kto ho "ponúka". Zistíš, že tá "Yvonne.........." je podvodník.
    B) Prečítaj si vyššie príspevky i nadväzuj=cu tému - pochopíš.
    C) Utekaj preč od tej Airbnb.... viacerí sa spálili.
    Podobný prípad je aj v Komárne vraj na Vodnej ulici, presnú adresu mi nechcela povedať. Meno pod ktorým píše anglicky Kathy Dobson. Ten inzerát som nahlásila už aj na stránke, kde to zverejňovali. Airbnb.com ma informoval, že takýmto spôsobom oni nefungujú, nejde to cez nich.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sika Aj v Spišskej Novej Vsi, že Lipová ulica, krásne fotky, nízky nájom, všetko v cene, vybavenie úžasné - vrátane internetu, sušičky, umývačky riadu.... uvedený mail marie-kholova a odpisuje anglicky Kathryn Dobson. Prenájom cez airbnb.com, peniaze 245+245€ dopredu, potom pošlú kľúče, 2 dni na rozmyslenie, pri nespokojnosti vrátia peniaze . Pýtali sme ju presnú adresu Lipovej, že si pozrieme byt z vonku, opýtame sa susedov..... už neodpísala... podvod. Inzerát: http://www.inzercia.sk/inzerat-DNB96...aj-samostatne/
    sika spoločnosť airbnb je možno ok, ale účet, na ktorý by sa peniaze poslali by určite nebol ich ale šikovnej XY Kathryn....
    Dasax Dobry den, presne taku istu skusenost mam aj ja. Byt je v Trencine na ulici Jana Holleho. Dotycna sa vola Adriana Bellanger. Ten isty scenar (email najskor na slovenku, potom odpisala pani, ktora je odcestovana a odpoved pozaduje v anglictine. A samozrejme najskor platba vopred 245+245 a az potom obhliadka a zmluva s bnb). Dakujem vsetkym taktiez za prispevky, ste ma len uistili v tom, co som si myslela. Je to podvod.
    Petushqa Seemannova Presne s touto dotyčnou Adriana Bellanger,som aj ja písala...nezdalo sa mi to a už aspoň viem prečo! A ten byt bol v LM...
      zbaliť

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Tak obnovujem tému s rovnakou tematikou. Akurát meno je Ulrike Huber a byt je Nitre.... dostalo sa k vám niečo podobné?
    Avšak v tejto téme nikto nemá skúsenosť s prenájmom, každý skončil pri prvom - druhom e-maily. Či sa mýlim?
    johny0072 Cavko, ja som akurat vcera nasiel podobny inzerat na dvojizbak v Trnave, krasne vyzeral, tak som odpisal na mail, cislo bolo vymyslene, odpisala mi baba ze komunikuje len po anglicky (Martina Walter), a dala mi setky info o byte ze za 250evri a v cene je vsekto, a neska po tertom maile mi poslala podmienky ze cez airbnb, 250 na mesiac + 250 ako zaloha na dalsi mesiac, tj spolu 500€, a ze jej mam poslat svoje udaje aj adrewsu ze mi poslu cez bnb kluce po zaplateni a budem mat teda ten cas na obhliadku, a ked sa mi bude lubit, tak vyplneny formular odoslem naspet a jej poslu love, a ked ho nebudem stet, ze formular odoslu prazdny nas5 a love mi setky vratia. Nepozdavalo sa mi to moc, tak som siel hladat skusenosti, dostal som sa sem, podla vyzsie uvedenych rad som sa jej spytal na adresu presnu a ci ze sa mi nepaci sposob "pay before see" a ze ci by sa to nedalo nejako inak dohodnut. Na predosle maily odpovedala takmer hned, na tento posledny nejak odpoved uz nechodi
    Gabi03 ja som sa spýtala na parkovanie, a keď som upozornila, že byt je na pešej zóne, tiež už ďalší e-mail neprišiel

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Pozri, za 750 euri môžeš prespať aj u mňa, a vopred stačí poslať fotku.
    buchač Ja by som to riskol aj bez tej fotky...
    Kľudne aj večeru a aj raňajky by som urobil...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.