Zavrieť

Porady

Sprostredkovatelska cinnost

Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac
Priatelia mam na vas otazku. Moja zivnost je prevazne o sprotredkovani sluzieb, resp. obchodu a nemam v nej malo a velko obchod.

teraz mi ponukla jedna spolocnost spolupracu na tej baze ze od nich kupim tovar napriklad v hodnote 5000 Sk
a nasledne ja vystavim fakturu konecnemu prijemcovi (spotrebitelovi) napriklad na 6500 sk, pricom rozdiel je moj zisk.

mam otazku, ci je mozne taketo cinnosti vykonavat ak mam v zivnosti polozku sprostredkovanie obchodu a sluzieb v rozsahu volnej zinosti.
podotykam, ze tieto cinnosti by som nerobil v ziadnej prevadzkarni, ci podobne.

dalej by ma zaujimalo, ci takuto polozku musim v uctovnictve realne prijat na "sklad" a zase realne to zo skladu dostat von po prefakturovani, alebo to neni nutne.

Este sa chcem opytat ak mi sprostredkujuca spolocnost tovar da do faktury komplet vratane DPH, (ja nie som platcom DPH) a ja vystavim fakturu s tym, ze nie som platcom DPH, myslim, ze by to malo byt v pohode, ze, lebo tovar bol uz raz zdaneny u sprostredkovatela. Mam pravdu, ze ?
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
stuko
no tak som to zistoval na ZU ale ani oni mi nevedeli dat urcitu odpoved povedali, ze to este budu zistovat a ze ich mam este kontaktovat
Tak je to super , ŽÚ by mal v prvom rade podávať správne informácie, ale budem čakať stuko ako sa to vyvinie , čo Ti povedia ak to zistia .
0 0
stuko stuko

stuko je offline (nepripojený) stuko

Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac
takže podla ZU je to na vazkach, ako mi povedala teta do telefonu. Oni mi odporucaju pre kazdy pripad rozsirit zivnost na maloobchod, tot riesenie problemu
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Myslím , že v tomto duchu sa aj celá debata niesla , čiže musíš si rozšíriť predmet podnikateľských činností a budeš ma pokoj . Ak to budeš robiť , veľmi dobre si rozmysli čo tam ešte dáš , čo by si mohol v budúcnosti prevádzkovať , aby si tu 1000Sk veľmi dobre využil -investoval .
Lebo priznám sa , že aj ja som si rozširovala predmet ŽL už asi zo tri krát a vždy mi niečo uniklo . Preto moja rada .
0 0
stuko stuko

stuko je offline (nepripojený) stuko

Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac
Zita5
Myslím , že v tomto duchu sa aj celá debata niesla , čiže musíš si rozšíriť predmet podnikateľských činností a budeš ma pokoj . Ak to budeš robiť , veľmi dobre si rozmysli čo tam ešte dáš , čo by si mohol v budúcnosti prevádzkovať , aby si tu 1000Sk veľmi dobre využil -investoval .
Lebo priznám sa , že aj ja som si rozširovala predmet ŽL už asi zo tri krát a vždy mi niečo uniklo . Preto moja rada .
zitka, presne, ked som si daval robit zivnost, tak som si tam dal snad vsetko mozne a este si hovorim na maloobchod, popripade velkoobchod nesmiem zabudnut a hop uz sa to stalo, ze som zistil, ze som to zabudol.

a ja som len naivne veril, ze aj sprostredkovatelskou cinnostou to napravim, ale zial ono to nejde
takze 1000 na ZU ma asi neminie, takze sa aspon z toho dobre poucim
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať