Zavrieť

Porady

nezdaniteľná časť na daňovníka pri výpočte preddavkov na daň

stala sa mi takáto vec.... zamestnanec podpísal vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej časti pri nástupe. Lenže nejakým zázrakom mi to tam program v novembri nedal. Čiže zamestnancovi sme stiahli celú sumu preddavku, bez nezdaniteľnej časti. Viem, že je to moja chyba, vôbec som si to nevšimla a zamestnanec ma na to upozornil až teraz... Čo môžem teraz urobiť? musím opraviť mzdu, tým pádom podávať opravné výkazy na Soc. a zdrav. poisťovne a tak isto aj Prehľad na Dú? alebo to môžem nechať tak a tá vyššia preddavková daň sa mu vráti pri ročnom zúčtovaní dane?
prosím Vás, čo robiť v takomto prípade? nechcem uškodiť zamestnancovi, samozrejme, že mu bola tým pádom vyplatená nižšia mzda...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dorovná sa to v RZD alebo v DP.
    rozália1986 áno, ale nemôže zamestnanec žiadať opravu mzdy?
    JanoL Rozálka, aké opravné hlásenia by si podávala na poisťovne? Čo sa zmení na výpočte mzdy okrem dane a sumy k výplate, ak mu opravíš výpočet s mesačným odpočtom nezdaniteľnej časti?
    Nič neopravuj. Ako píše Tweety, dorovná sa to v RZD. Peňažný rozdiel aj tak skôr nedostane.
    Jano

    nezdaniteľná časť na daňovníka pri výpočte preddavkov na daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.