Zavrieť

Porady

amortizácia v servise,poistovňa nezaplatila celú sumu opravy vozidla

Dobrý deň

Píšem ohľadom havárie môjho auta,nabúrali mi ho a dotyčný všetko priznal.
Poisťovňa mi prepalatila 1500eur a v servise mi dali faktúru na 1950 eur na ktorej bol tento príplatok odôvodnený amortizáciou.Viete mi niekto prosím povedať ako je toto možné,že som musel zaplatiť servisu viac?? ako sa dá voči tomu brániť? a dostať naspäť svojich 450 eur??????????????????? vopred Ďakuejm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ako si si už asi stiho prečítať v iných témach, jedinou cestou je súdiť sa s poisťovňou. Ale kvôli tým 450 EUR je to skôr zbytočné, lebo ťa to bude stáť kopec času, peňazí a výsledok je neistý.

    porasca je offline (nepripojený) porasca

    Ak viem, rád poradím, či pomôžem. ...viac porasca
    Trvaj na preplatení celej faktúry. Predpokladám, že oprava bola prevedená na základe obhliadky technikom poisťovne v odporučenom servise.
    Poisťovne, mimo AllianzSP ako jedinej, s radosťou sa oháňajú odpočtom amortizácie vozidla a tým, že vozidlo sa po výmene dielov zhodnotilo. Je to absolútny nezmysel. Na to jednoducho nemajú právo.
    AllianzSP ako jediná uhrádza faktúry z PZP bez odpočtu amortizácie, navyše aj formou krycieho listu, ak je oprava v zmluvnom, či odporučenom servise,
    *
    Ak by bolo nabúrané včera kúpené auto za 25.000€ a oprava by stála 5.000€, tak po oprave by malo hodnotu 30.000€ ??
    *
    Aj na Slovensku je už viacero rozhodnutí súdov, ktoré na základe znaleckých posudkov stanovili povinnosť poisťovniam doplatiť rozdiel do ceny faktúry za opravu.
    Napíš list do poisťovne so žiadosťou o doplatenie rozdielu s pohrozením medializácie prístupu poisťovne a súdom.
    V žiadnom prípade to nevzdávaj. 450€ Ti nikto len tak nedá a Tvoje náklady na vymoženie toho, čo je Tvoje sú zabedbateľné - doslova pár € na poštovné s doručenkou.
    *
    Až po vzniku škody sa ukazuje, aký je rozdiel medzi poistením v ústretovej poisťovni a najlepšej, rozumej naj-lacnejšej poisťovni. Zaplatím čosi viac, ale kľudne spávam, bez obáv, že následne sa za neserióznosť poisťovne niekto -(poškodený) - vypomstí na mojom aute, alebo na mne.

    amortizácia v servise,poistovňa nezaplatila celú sumu opravy vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.