Zavrieť

Porady

Pendlerpauschale - dochádzanie do AT z BA za prácou

ahojte, prosím Vás, nemáte niekto skúsenosť s vybavením pendelrpauschale? manžel pracuje v AT na prac. zmluvu a dochádza denne autom do Viedne z BA...nevedel by mi niekto poradiť postup ako to vybaviť? ide to cez zamestnávateľa? alebo len cez Finanzamt? a od čoho závisí výška a spôsob poberania (mesačne/ročne)? študovala som to cez Finanzamt, ale nie je mi to jasné...ak by vedel niekto poradiť, veľmi by ste pomohli, vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    V Rakúsku v minulom roku prišlo k zmene zákona, čo sa týka podmienok uplatňovania Pendlerpauschal. Zásadná otázka znie, či na cestu do práce využíva vlastné alebo služobné auto. Ak využíva vlastné auto tak treba vyplniť formulár v prílohe a odovzdať ho zamestnávateľovi. Výška Pendlerpauschalu závisí od vzdialenosti medzi bydliskom a pracoviskom a od toho či na danej trase je možné využiť aj verejnú dopravu. Ale v prípade, že dochádza z BA do Viedne tak by s tým nemal byť problém.

    Miriam05 je offline (nepripojený) Miriam05

    Miriam05
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Vedeli by ste mi prosím ešte poradiť, že ak nemáme v BA trvalé bydlisko, ale až na východe SR, či toto oni nejak skúmajú, resp. či stačí uviesť odkiaľ dochádza.. v BA nemáme ani prechodné bydlisko, sme v podnájme. Ešte raz vďaka.

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    V tom formulári treba napísať ako Anschrift der Wohnung adresu, odkiaľ dochádza t.j. adresu podnájmu.

    Pendlerpauschale - dochádzanie do AT z BA za prácou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.