Zavrieť

Porady

Tlac brozur sluzba / tovar?

Spolocnost nam vytlacila 1000 ks brozur..ide o dodani sluzby ci tovaru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    klerak Takze ked to poriedim.z ceska, dodanim ja 20%

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Skúste pozrieť tento metodický pokyn a podľa neho zaradíte, či vo vašom prípade ide o služby, alebo o tovar.
    klerak A to este plati, ked je to z r.2007?
    petra:-) Podľa môjho názoru platí. Ja by som aj dnes postupovala podľa tohto metodického pokynu. Myslím si, že ak si dáte vytlačiť brožúry a nedodáte na tlač okrem podkladov aj materiál na výrobu brožúr ide o dodanie tovaru a nie poskytnutie služby. Metodický pokyn je v súlade s mojou logikou . Ak si napríklad objednáte stolárske služby- výrobu stolíka, kde v objednávke presne uvediete náčrt, zadáte aký chcete materiál, farbu, tvar a stolár Vám poskytne svoje služby, on si kúpi materiál a vyrobí ten stolík podľa Vašich požiadaviek a následne Vám ho dodá - ide o službu alebo tovar? Môj názor je, že tu ide o dodanie tovaru a nie služby a obdobne to podľa mňa platí aj v prípade tlačiarenských služieb. Ale keďže sa názory v tejto téme zrejme líšia a vy chcete mať istotu a overiť si to, stačí kontaktovať call centrum finančnej správy a spýtať sa, alebo podať písomný dotaz.

    Tlac brozur sluzba / tovar?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.