Zavrieť

Porady

Poznám dievča ktorí je doma psychicky aj fyzicky týrané. Ako jej môžem pomôcť ?

Skoro každý deň je smutná, často má modriny a neraz sa stalo že mala aj väčšie úrazy. Jej otec ju každý deň ponižuje pritom je to dievča ktoré sa nefláka celkom dobre sa učí na gymnáziu a doma pomáha a zastáva funkciu mamy ktorá pracuje mimo Slovensko. V rodine nemá žiadnu podporu. Nik sa jej nesnaží pomôcť a veľmi málo sa stýka s rodinou pretože jej to otec zakazuje. Ale najviac ma zaráža že jeho brat ktorý je doktor ho kryje a nepomáha jej. Prosím poraďte mi čo robiť.
Naposledy upravil Niak : 17.02.15 at 23:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Niak Ďakujem
    Wotan spacifikovat toho uja... by som to vyriesil strucne a jasne... a dievca nech sa nastahuje k frajerovi ak ma.. ak nema, treba si najst ochranu...

    dusansl je offline (nepripojený) dusansl

    dusansl
    No najjednoduchšie by bolo, keby mu jeho frajer dal pár po tlame, aby s prebral! Ale v civilizovanej spoločnosti to takto nefunguje! Ak to je vôbec možné, mla by zasdnúť rodinná rada a spoločne prebrať problém. Zrejme otec ťažko znáša neprítomnosť pani manž. a kompenzuje si svoj komplex na poslednom členovi rodiny, na ktorého ešte má aký taký dosah, lebo je naň odkázaný.
    Odporúčam nasledovné riešenie:
    Ak sa nedosiahne kompromis a pán otec sa nebude chovať ako normálny rodič, požiadať o pomoc sociálku.( Hoci toto riešenie nie je bohvie čo. táto ustanovizeň je celo svetovo blbá a pracujú v nej obyčajne zakomlexovaný ľudia. Lepšie by bolo požiadať o akýsi azyl kohosi normálneho z rodiny a cez sociálku si nechať os pána rodiča posielať každomesačný príspevok, aby dievča mohlo študovať. No a ak na to má, nech pokojne ide aj na Výšku, tatínko je zo zákona povinný prispievať na štúdium do veku 25 rokov. A je to. dušansl.

    dusansl je offline (nepripojený) dusansl

    dusansl
    No najjednoduchšie by bolo, keby mu jeho frajer dal pár po tlame, aby s prebral! Ale v civilizovanej spoločnosti to takto nefunguje! Ak to je vôbec možné, mala by zasiahnúť rodinná rada a spoločne prebrať problém. Zrejme otec ťažko znáša neprítomnosť pani manž. a kompenzuje si svoj komplex na poslednom členovi rodiny, na ktorého ešte má aký taký dosah, lebo je naň odkázaný.
    Odporúčam nasledovné riešenie:
    Ak sa nedosiahne kompromis a pán otec sa nebude chovať ako normálny rodič, požiadať o pomoc sociálku.( Hoci toto riešenie nie je bohvie čo. táto ustanovizeň je celo svetovo blbá a pracujú v nej obyčajne zakomlexovaný ľudia. Lepšie by bolo požiadať o akýsi azyl kohosi normálneho z rodiny a cez sociálku si nechať os pána rodiča posielať každo mesačný príspevok, aby dievča mohlo študovať. No a ak na to má, nech pokojne ide aj na Výšku, tatínko je zo zákona povinný prispievať na štúdium do veku 25 rokov. A je to. dušansl.

    Proteak je offline (nepripojený) Proteak

    Proteak
    Skús zavolať na linku 0800112 112, tie panie by podľa mňa vedeli poradiť lepšie ako my

    Poznám dievča ktorí je doma psychicky aj fyzicky týrané. Ako jej môžem pomôcť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.