Zavrieť

Porady

Je to mozne?????

Uz niekolko dni sa snazim ziskat co najviac informacii o RZZP, citam prispevky krizom krazom, studujem zakony, vyhlasky, nariadenia a opatrenia......
(a podla poctu prispevkou k tejto teme nie som sama)

a dnes na zdravotnej poistovni som sa dozvedela, ze tamojsie pracovnicky

este ani nevideli tlaciva, ktore im vyplnene mame do 30.6.2006 odovzdat

Preto sa pytam kto tie tlaciva bude kontrolovat?????
Usporiadat
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Máš pravdu, toto som aj ja nechala bez komentára. Keď bol pred pár mesiacmi na porade nášho oddelenia riaditeľ úradu, tak sme sa veľmi "opatrne" a "nesmelo" pýtali, či "náhodou" sa neplánujú nové počítače aj pre nás. Prísľub je, ale termín splnenia ..... Veď idú voľby, tak to možno počká na nového šéfa.
A to som do toho svojho pokecu nenapísala ešte jednu vec: Vedúca oddelenia má príkaz, hodnotiť nás všetkých maximálne stupňom 2 - najvyššie hodnotenie je 5, čiže naopak ako v škole. Bez ohľadu na to, ako kto pracuje, ako pristupuje ku klientom, aké má vedomosti. Niekto hodne vysoko takto rozhodol a basta. A potom sa v novinách objavia články, akí sú štátni úradníci neschopní. Ano, sú aj takí. Ale pretože to najvyššie ohodnotenie má najvyšší šéf a potom to ide systémom padajúceho ..... sme všetci v jednom vreci. Na výške toho hodnotenia totiž závisí aj to, ako sa komu po troch rokoch zvýši plat. To tiež nepotrebuje komentár.
0 0
mazella mazella

mazella je offline (nepripojený) mazella

je to strasne smutne....ale bohuzial to na Slovensku stale tak funguje.....ten najvacsi hlupak dostane najvyssie kompetencie v odmenovani....a potom ludia maju pocit ze do skolstva a statnej spravy sa tlacia len neschopni ludia .....ale kedy tomu bude koniec, kedy poslancom, ucitelom, statnym uradnikom budu moct byt len ti najlepsi z najlepsich....
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

mazella
je to strasne smutne....ale bohuzial to na Slovensku stale tak funguje.....ten najvacsi hlupak dostane najvyssie kompetencie v odmenovani....a potom ludia maju pocit ze do skolstva a statnej spravy sa tlacia len neschopni ludia .....ale kedy tomu bude koniec, kedy poslancom, ucitelom, statnym uradnikom budu moct byt len ti najlepsi z najlepsich....
Juj, tak toto by zaujímalo - a veľmi - aj mňa! Neviem, či je to len utópia, ale možno dve generácie po nás sa dožijú aspoň toho, aby to vyzeralo aspoň trochu slušnejšie. Myslím, že je veľmi dobré, keď teraz najmladšia generácia má možnosti behať po svete a aj to využíva. Uvidia a naučia sa nové veci, prinesú si nové názory a dúfam, že ich budú aj realizovať.
0 0
mazella mazella

mazella je offline (nepripojený) mazella

len aby to dobre co okukaju vo svete nezacali realizovat niekde mimo Slovenska!!!!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Tí najlepší z najlepších budú na úradníckych stoličkách vtedy, keď my všetci nedovolíme, aby tam sedeli takí, čo ešte dnes nevedia reagovať na naše požiadavky tak, ako ste ich tu opísali. Dobrého zamestnanca štátnej správy pochválim a poďakujem sa, hlupákovi dám jasne najavo, že je hlupák. Oni majú slúžiť nám a nie naopak.Verte, že to funguje. Vám dievčence tú Vašu drinu nikto nevezme, ale štátny úradník sa o svoju stoličku veľmi trasie. Tak nech sa snaží, aby si ju pod sebou udržal. A čo sa týka Porady, radi ju poradia iným, ale jej dobré zvučné meno ich tiež nie veľmi hreje na duši. Známosti sú známosti.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

mazella
len aby to dobre co okukaju vo svete nezacali realizovat niekde mimo Slovenska!!!!
Jané, mnohí z nich sú takí znechutení, že radšej ostanú vonku. Ale dúfam, že časť sa vráti, pretože mnoho ľudí svoje korene cíti ako silnú väzbu. Dúfam....
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Danila
Tí najlepší z najlepších budú na úradníckych stoličkách vtedy, keď my všetci nedovolíme, aby tam sedeli takí, čo ešte dnes nevedia reagovať na naše požiadavky tak, ako ste ich tu opísali.......Známosti sú známosti.
Ono je to tazke, lebo vsetci maju nejakych znamych, ktorych treba zamestnat na dobrych miestach s dobrym platom. Ti, co su fakt dobri, maju casto smolu, lebo nemaju za sebou kvalitnych znamych. Neviem preco, ale mam pocit, ze teraz to plati este viac, ako pred tym. Kde sa obratim, vsade je niekto dosadeny. Bez kvalifikacie. A teraz si vsetci - dodatocne - dorabaju VS popri zamestnani. Pripada mi to ako rychlokvas v mediach. Doteraz na VS nemal, ani na nu nepomyslel a zrazu si ju robi, lebo.... A vsetci tu istu.... Sorry, nechcem sa nikoho dotknut, ale asi aj tam maju nejaku "spojku".....
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

janasv
Ono je to tazke, lebo vsetci maju nejakych znamych, ktorych treba zamestnat na dobrych miestach s dobrym platom. Ti, co su fakt dobri, maju casto smolu, lebo nemaju za sebou kvalitnych znamych. Neviem preco, ale mam pocit, ze teraz to plati este viac, ako pred tym. Kde sa obratim, vsade je niekto dosadeny. Bez kvalifikacie. A teraz si vsetci - dodatocne - dorabaju VS popri zamestnani. Pripada mi to ako rychlokvas v mediach. Doteraz na VS nemal, ani na nu nepomyslel a zrazu si ju robi, lebo.... A vsetci tu istu.... Sorry, nechcem sa nikoho dotknut, ale asi aj tam maju nejaku "spojku".....
Teraz to bude vyzerať, ako keby som si ..... do vlastného hniezda. Ale bohužiaľ, máš pravdu. My, čo sme absolvovali "normálne" vysoké školy, iba žasneme, ako rýchlo sa vyrábajú na niektorých fakultách a odboroch bakalári a magistri. A ešte keď tých absolventov poznáme, akí sú v praxi ... Werich mal na toto kadejaké prúpovídky, viem, že aj na takúto situáciu by určite niečo našiel.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

za tri tyzdne mozno nieco mozeme zmenit imho ... nejdem agitovat, iba taku polo-zabavku a polo-pomocku a uz som ho aj uviedla v inej teme ...
jeden link chcem pripojit - pre tych, ktori by ho nenasli v teme po fajronte (testik s 20 otazkami)
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Eulalia
Teraz to bude vyzerať, ako keby som si ..... do vlastného hniezda. Ale bohužiaľ, máš pravdu. My, čo sme absolvovali "normálne" vysoké školy, iba žasneme, ako rýchlo sa vyrábajú na niektorých fakultách a odboroch bakalári a magistri. A ešte keď tých absolventov poznáme, akí sú v praxi ... Werich mal na toto kadejaké prúpovídky, viem, že aj na takúto situáciu by určite niečo našiel.
Ja som síce "normálnu" vysokú školu nedokončila - ešte . Možno, keď deti odrastú... A toto je kameň úrazu. Možno veľ tých, ktorí si robia popri zamestnaní VŠ, ju prerušili z akéhokoľvek dôvodu, alebo sa jednoducho kvôli financiám, mladíckej hlúposti alebo iným veciam nedostali. No a teraz si ju dorábajú. Samozrejme, beriem, že je to len časť.
Na durhej strane POZNÁM a MÁM NEBLAHÉ SKÚSENOSTI s inžiniermi a mgr. istého odboru, ktorý sa nás najviac dotýka a začína na e.o....ka, a podotýkam , že študovali normálne denné štúdium na istej nemenovanej bratislavskej vysokej škole, ktorým som po tom, čo získali titul a začali podnikať, musela vysvetľovať, čo to vlastne tá dépéháčka je a aký je to fiskálny nástroj štátu!
Takže mne z toho vychádza jediné: Komu není z húru dáno...
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

ayya
za tri tyzdne mozno nieco mozeme zmenit imho ... nejdem agitovat, iba taku polo-zabavku a polo-pomocku a uz som ho aj uviedla v inej teme ...
jeden link chcem pripojit - pre tych, ktori by ho nenasli v teme po fajronte (testik s 20 otazkami)
Hej, už som o tom počula a chcem si to vyskúšať.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Mariannka, že nemáš VŠ, nie je vôbec zaujímavé. V žiadnom prípade som sa nikoho bez VŠ nechcela dotknúť. Veď aj ja som ju robila popri zamestnaní, lebo po maturite som sa nedostala - pre nedostatok miesta - to poznáme viacerí. Ja som hovorila o ľuďoch, ktorých ja konkrétne poznám - a tam to, bohužiaľ, presne sedí.
Ja sa len musím modliť, aby na Poradu nechodil nikto z nášho šéfstva, lebo aj keď si v robote bez problému poviem svoj názor (a hovorím aj to, čo som tu už napísala), asi by som rýchlo bola nezamestnaná.

P.S. Presne takú povesť ako mala VŠ, ktorú Ty spomínaš, pred pár rokmi, má teraz jedna fakulta na inej VŠ. Ten, kto nedokáže na tejto fakulte absolvovať, musí mať maximálne IQ hojdacieho koníka. Takže súhlasím s tým, komu není zhúry dáno......
Naposledy upravil Eulalia : 28.05.06 at 13:48 Dôvod: Doplnenie
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Myslíte? Fakt myslíte, že v apatejce nakoupí? Ja som tam bez receptu kúpila
všetko. Za peníze....
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Eulalia
P.S. Presne takú povesť ako mala VŠ, ktorú Ty spomínaš, pred pár rokmi, má teraz jedna fakulta na inej VŠ. Ten, kto nedokáže na tejto fakulte absolvovať, musí mať maximálne IQ hojdacieho koníka. Takže súhlasím s tým, komu není zhúry dáno......
Hovorilo sa, ze ju nepravi len ten, koho nezrazi auto.
Co si mam vsak mysliet o vysokolskom studiu v Bardejove alebo v Starej Lubovni/?/, na ktore chodia niektori statni zamestnaci /SOU s maturitou/, lebo to dostali prikazom? Snad len to, ze asi tie VS vznikli len pre tento ucel. Asi to, co o doktoroch politickych vied - totalitnych - ktori sa aj teraz nechavaju oslovovat pan doktor.
Naposledy upravil janasv : 29.05.06 at 22:26
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

janasv
Hovorilo sa, ze ju nepravi len ten, koho nezrazi auto.
Co si mam vsak mysliet o vysokolskom studiu v Bardejove alebo v Starej Lubovni/?/, na ktore chodia niektori statni zamestnaci /SOU s maturitou/, lebo to dostali prikazom? Snad len to, ze asi tie VS vznikli len pre tento ucel. Asi to, co o doktoroch politickych vied - totalitnych - ktori sa aj teraz nechavaju oslovovat pan doktor.
Obávam sa, že máš pravdu. Tu v Blave takto vytvorili na istej nemenovanej fakulte istý nemenovaný odbor, ktorý navštevujú práve pracovníci štátnej správy. To sú tí, o ktorých som hovorila predtým. Ale nebudem do toho už toľko zabŕdať, je to fakt tak pol - na pol. Aspoň polovica štátnych úradníkov sú ľudia na svojom mieste a klienti od nich odchádzajú spokojní. Tých mi je ľúto, pretože za svoju poctivú prácu nie sú adekvátne honorovaní.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Súhlasím s Vami dievčatá. A tak ma napadol jeden vtip, ktorý mi poslala Alenka je aj tu na Porade. Prečítajte si. Len neviem či sa mám na tom smiať alebo plakať, lebo u nás na Slovensku ide skôr o smutnú realitu ako o vtip.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=...&postcount=235

Chcela som pripnúť len ten vtip ale asik to neviem
Naposledy upravil Simonab : 30.05.06 at 19:06
0 0
mazella mazella

mazella je offline (nepripojený) mazella

ja vo svojom okruhu poznam min. 15 ludi ktori si teraz dorabaju vysokoskolske vzdelanie typu majster obornej vychovy apod.... v piatok sa dozvedia ze v sobotu maju skusku a hura.....skusku absolvuju za jedna .....a ci Slovensko potrebuje takychto vysokoskolsky vzdelanych ludi?????
0 0
Ratig Ratig

Ratig je offline (nepripojený) Ratig

že mate čas o takychto blbostiach kecat!
Kazdy sa moze v praxi naucit vsetko
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

vitaj milý nováčik, máš pravdu, kvôli slušnosti na vysokú nemusíš
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

A je možné toto?

Sestrina švagriná bude mať bábo, je v treťom mesiaci. Má ešte 4-ročnú dcérku.
Začalo je tvrdnúť brucho a trochu krvácala, prijali ju do nemocnice na oddelenie pre rizikové tehotenstvo. bola tam zhruba 2 týždne, cítila sa dobre, tak sa pýtala, kedy by mohla ísť domov.

NIE, nemôžete, lebo Vám stále hrozí potrat!

Na DRUHÝ DEŇ pri vizite jej povedali, že ju prepúšťajú domov, lebo majú málo miesta, prídu im súrnejšie prípady!!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať