Zavrieť

Porady

Zlte skvrny

Taká milá osôbka :-))))
Ahojte mile gazdinky Poradacky,
potrebovala by som poradit, ako odstranit zazltnute skvrny od potu v podpazusi na obleceni.
V dobe dnesnych " super ucinnych" pracich praskov sa mi stale nedari ich vyprat.
Mate niekto overeny recept na tento problem?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martina12
Tak, aby som to trošku odtajnila, ja používam žlčové mydlo v tuhom skupenstve alebo v tekutom. Ten tekutý má na flaške na vrchu takú kefku. Kupujem to buď v Tescu alebo v DM drogerie. Neviem teraz značku, ale je to na škvrny, aj je to tak napísané na obale, a zatiaľ som nemala problém, aby hocijaký fľak vyčistil.
nie je tam napísané, čia je to žlč?
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Takže žlčové mydlo som vyskúšala, je to fakt účinné. Konečne som sa zbavila tých žltých škriatkov. Ďakujem
0 0
ivet.b ivet.b

ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

Taká milá osôbka :-))))
Ja som tak isto spokojna, funguje to.
Dakujeeeeeeeeeeeeeem.
0 0
martina12 martina12

martina12 je offline (nepripojený) martina12

Tweety
nie je tam napísané, čia je to žlč?
Čia je to žlč netuším, ale keď Vám pomohlo, som rada.
Naposledy upravil martina12 : 22.05.06 at 07:55
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martina12
Čia je to žlč netuším, ale keď Vám pomohlo, som rada.
PôJDEM PO NEJ v ňom PáTRAť.:p
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

GabiZ
Takže žlčové mydlo som vyskúšala, je to fakt účinné. Konečne som sa zbavila tých žltých škriatkov. Ďakujem
A nemusím sa obávať, že so škvrnou "odíde" aj farba? mPrípravok je len na škvrny od potu, alebo aj napr. od jedla, atd.?
0 0
martina12 martina12

martina12 je offline (nepripojený) martina12

Marína
A nemusím sa obávať, že so škvrnou "odíde" aj farba? mPrípravok je len na škvrny od potu, alebo aj napr. od jedla, atd.?
Ja ho používam už dosť dlho, a zatiaľ sa mi nestalo, aby "odišla" aj farba. Je to na rôzne škvrny.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Martinka. Určite si ten odstraňovač škvŕn kúpim. Ešte mi poraď, prosím, ktorý mám kúpiť? V tuhom, alebo v tekutom skupenstve?
0 0
ivet.b ivet.b

ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

Taká milá osôbka :-))))
Ja som s nim odstranila aj skvrny ani neviem od coho- asi prsknutie od farby z peciatky, co mi pracka nedokazala vyprat. Skvrny su fuc a farby zostali.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivet.b
Ja som s nim odstranila aj skvrny ani neviem od coho- asi prsknutie od farby z peciatky, co mi pracka nedokazala vyprat. Skvrny su fuc a farby zostali.
Takže kúpim mydielko,ak ho dostanem, suchý fľak potriem a potom už len vyperiem?
0 0
ivet.b ivet.b

ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

Taká milá osôbka :-))))
Trosku navlhcis textil, trosku mydielko, potries, nechas tak 10 minut posobit a potom len vyplachnes. Ziadne drhnutie. Mozes iba vyplachnut, alebo potom aj oprat.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivet.b
Trosku navlhcis textil, trosku mydielko, potries, nechas tak 10 minut posobit a potom len vyplachnes. Ziadne drhnutie. Mozes iba vyplachnut, alebo potom aj oprat.
Ďakujem za podrobnú radu, radičku.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Ahojte, som strašne rada, že ste túto tému vôbec otvorili. Ja sa odhodlávam už dlhšiu dobu zadať túto tému, ale akosi som nemala odvahu.
Moja dcéra má úplne všetky tričká takto zničené. Tieto fľaky sa jej začali robiť asi pred 1 - 2 rokmi, keď začala dospievať. Neviem, čím to je. Či používaním určitých kozmetických prípravkov, ale som z toho úplne zúfalá. Brhlila som to normálnym mydlom na pranie - "šichtovým", ale pomohlo to iba čiastočne. Potom som celé tričká namáčala do silného koncentrátu Arielu. Toto síce zabralo (väčšinou, nie vždy), ale bojím sa, že takto tie tričká úplne znehodnotím (je to silný prach a ešte takto koncentrovaný zničí nielen farby, ale aj látku - o peniazoch ani nehovorím.)
Skúsim to žlčové mydlo.
A ešte raz veľká vďaka za túto tému.
Prajem všetkým krásny slnečný deň.
0 0
martina12 martina12

martina12 je offline (nepripojený) martina12

Marína
Ďakujem Martinka. Určite si ten odstraňovač škvŕn kúpim. Ešte mi poraď, prosím, ktorý mám kúpiť? V tuhom, alebo v tekutom skupenstve?
Mala som obidve, účinok je rovnaký. Mne sa zdá praktickejší ten tekutý, na vrchu fľaše ma kefku, ktorou fľak potriem, nechám chvíľku pôsobiť a operiem. Alebo natriem fľak a šup do práčky.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Ja som si všimla, že niektoré tričká tak čudne zapáchajú keď sa trochu spotím pod pazuchami. Ako po cesnaku. Neviem z čoho sú vyrobené, lebo nie všetky to robia. Je to otrasné, stále to cítim, nedajbože si ho obliecť dva krát po sebe.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SERVIS
Ja som si všimla, že niektoré tričká tak čudne zapáchajú keď sa trochu spotím pod pazuchami. Ako po cesnaku. Neviem z čoho sú vyrobené, lebo nie všetky to robia. Je to otrasné, stále to cítim, nedajbože si ho obliecť dva krát po sebe.
Niektoré, hlavne čínske, sú z druhotných surovín( z PET fliaš), bol o tom šot v telke.
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

martina12
U nás v DM to majú pri práškoch na pranie, je to nemecký výrobok tuším značky DM - ale fakt pomáha. Ako sa presne volá neviem. Stojí okolo 100,- - 120,- Sk. Ak máš nejaké zaschnuté škvrny, treba to nechať na chvíľku natreté s tým mydlom a potom preprať. Ak dávam do práčky dačo, čo má fľak, tak to najprv natriem týmto mydlom. Potom sa ozvite, ako ste dopadli.
Včera som sa zastavila v DM, že si ten zázrak pôjdem obzrieť. Milo ma prekvapilo, že bol lacnejší ako som tu čítala. Bola to značka Denk mit, fľaška (250 ml) vyšla na 69,50 Sk. Vyskúšam a uvidím... Mám ale otázku: Môžem ho použiť aj na pleteninu? Mám taký biely strojovo pletený (tuším sa to volá tvinset) -> top + svetrík a je už mierne zažltlý v partiách pod pazuchami.
0 0
martina12 martina12

martina12 je offline (nepripojený) martina12

georeo
Včera som sa zastavila v DM, že si ten zázrak pôjdem obzrieť. Milo ma prekvapilo, že bol lacnejší ako som tu čítala. Bola to značka Denk mit, fľaška (250 ml) vyšla na 69,50 Sk. Vyskúšam a uvidím... Mám ale otázku: Môžem ho použiť aj na pleteninu? Mám taký biely strojovo pletený (tuším sa to volá tvinset) -> top + svetrík a je už mierne zažltlý v partiách pod pazuchami.
Našla si presne to, o čom som tu písala. Cenu som radšej nadhodila, lebo ozaj si nepamätám, koľko to stálo. Strojovo pletené som nič nečistila, ale myslím, že tým by si nič nepokazila.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tak už aj ja mám to mydlo z DM drogérie. Tuhé = 29,90 Sk, tekuté = 69,90 Sk. Len na tom tekutom sa mi tá kefka zdá príliš tvrdá. Vyskúšala som tuhé na starú škvrnu(neviem od čoho bola) a pomohlo. Tekuté som zatiaľ neskúšala. Uvidíme v budúcnosti, či pomôže na všetko.
Ďakujem za rady.
0 0
Ovena1 Ovena1

Ovena1 je offline (nepripojený) Ovena1

Tak táto téma aj mňa zaujala. Ja mám problém pre zmenu s bielou podšívkou na bielej koženej bunde. Podšívka v okolí krku a pása je zažltnutá a neviem si stým dať rady. Skúšala som to handričkou namočenou do rozpusteného prášku, ale výsledok je ešte horší. V čistiarni mi povedali, že je to zoxidované a nevezmú si to na zodpovednosť.
Skúsim to mydlo, ale ak máte skúsenosti s bielymi bundami, dajte vedieť.
Koža je v poriadku. Tá je asi docela kvalitná.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať