Zavrieť

Porady

Zabudnuta DoVP

Ahojte poradaci,
mam jeden problem a chcem sa s vami poradit. Prisla som na jednu chybu v mzdach. V decembri 2005 bola u nas zamestnana jedna studentka na DoVP, len asi na 3 dni. Prihlasku aj odhlasku do socialnej poistovne som spravila, len som ju zabudla dat do vyplat. Cize ziadny odvod za nu nesiel. Existuje nieco take, ze sa jej jednoducho nakoniec nic nevyplatilo lebo sme napr. neboli spokojni? Mohla by som to tak vyriesit? Alebo co by ste mi navrhli, aby som sa vyhla opravnym vykazom do socialnej poistovne a aj na danovy urad.
Dakujem.
Usporiadat
Chana Chana

Chana je offline (nepripojený) Chana

Neviem či ti dobre poradím, ale mám jednu múdru knihu - čo má vedieť mzdová účtovníčka - kde je písané, že odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce. Tak možno je urobiť to tak, že práca bola dokončená až niekedy teraz.
Ináč ťa ľutujem, ak sa to bude musieť prerobiť.Ak áno, urob to čo najskôr!!!!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Chana
Tak možno je urobiť to tak, že práca bola dokončená až niekedy teraz.
Lenže dotyčná bola odhlásená zo SP už v decembri 2005.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Presne tak ako pise Paula, ona uz bola aj odhlasena. Toto by asi mozne nebolo. Odmena je sice splatna po dokonceni a odovzdani prace, ale vyplatny termin sa predsa dohaduje priamo v dohode.
Ale asi to budem musiet dat do poriadku. Nic ine mi nezostava.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

KvetkaK
Ako pises Lucy kazdy je omylny a ja som jednoducho fakt na tu dohodu zabudla. Nechcem aby ste ma tu za to odcudzovali. Jednoducho doklad o vyplateni nemam, ale bola vyplatena. Preto to nieje ani zuctovane vobec v uctovnictve. A ked sme robili vyplaty za december, tak mi to uplne vypladlo z hlavy.
Milá Kvetka, určite som sa Ťa nechcela svojím príspevkom dotknúť ani odsúdiť. Myslím, že každý z Poraďakov si pomáhame navzájom nezištne. A niekedy sú prípady zamotané, alebo nejasné, že jednoducho reakcie na ne sú rôzne, ale určite nikto nikomu nechce ublížiť.
Pekný deň
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Už tu vidím naozaj iba možnosť: dať opravný výkaz do SP za 12/05, kde bude dotyčná figurovať s nulami. K výkazu pripojiť sprievodný list s vysvetlením, že k vykonaniu práce nedošlo, zmluvné strany sa dohodli na iný termín vykonania práce (prípadne aj s ospravedlnením za oneskorené oznámenie tejto skutočnosti).Nanovo ju teraz prihlásiť, vyplatiť odmenu, odviesť daň a úrazové poistenie, odhlásiť, všetko riadne zaúčtovať..........nevravím však, že je to čistá práca
Naposledy upravil Paula : 16.05.06 at 20:59
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Paula
Už tu vidím naozaj iba možnosť: dať opravný výkaz do SP za 12/05, kde bude dotyčná figurovať s nulami. K výkazu pripojiť sprievodný list s vysvetlením, že k vykonaniu práce nedošlo, zmluvné strany sa dohodli na iný termín vykonania práce (prípadne aj s ospravedlnením za oneskorené oznámenie tejto skutočnosti).Nanovo ju teraz prihlásiť, vyplatiť odmenu, odviesť daň a úrazové poistenie, odhlásiť, všetko riadne zaúčtovať..........nevravím však, že je to čistá práca
Prikláňam sa k tejto verzii vyriešenia problému, lebo priznať DVP do decembra by znamenalo teraz opraviť:
-Náklady: brutto odmena, 0,8% soc. poisť. - daň.priznanie DP PO/FO
-DZČ: Prehľad za dec, Hlásenie za rok
-Pokladňa v januári 06.
Nevieme síce o akú sumu ide, možno je zanedbateľná, možno nie. Ale jedna oprava vyvolá ďalšiu opravu - veď je už máj.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Dakujem Paula myslim ze je to celkom dobre riesenie. Len vidim tu asi jeden problem, my sme ju v tej dohode zamestnali kvoli jednej vystave. Teraz neviem ako to urobit, neviem ci bude spravne ze sme sa dohodli na iny termin vykonania prace.
A ako pises asi to nebude cista praca a este si mozu na nas posvietit. A nechcem sefovi zbytocne robit vrasky.
A este aby ste boli v obraze jedna sa len o sumu okolo 2 000Sk. Verite ze do tych oprav sa mi fakt nechce.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať