Zavrieť

Porady

DP typu B pri ,žiadny príjem a odvod do ZP?? Čo s tým ???

Manžel si založil živnost ako FO v roku 2013 popri zamestnaní.V dan.priznaní za rok 2013 si uplatnil paušalne výdaje.
K 30.5.2014 živnosť zrušil,pretože za ten rok nemal žiadny príjem.Platil v juli nedoplatok do zdrav.poistovni,do soc.poistovni sa nemusel ani prihlásit.Ako urobit DP typu B za rok 2014 ??? Priniesol z prace potvrdenie o prijmoch,, to som tam uviedla.Neviem kde mám uviest odvod do ZP.Na str.4 oddiel VI.-tam su príjmy aj výdavky žiadne-0.Uplatnujem si výdavky percentom z príjmov ? Predtým rok to mal zaškrtnuté par.6 ods.10 zak.-dala som to tak aj teraz.Do PREUKÁZATELNÉ ZAPLATENÉ POISTNÉ Z PRÍ JMOV PODLA par ods. 1a 2. ZAKONA som napisala tú sumu ,ktrorú sme zaplatili do zdrav.poistovni- netuším, či je to tu správne a či je vobec si možne uplatnit stratu z titulu odvodov do ZP, keď nemal z podnikania žiadny príjem.Potom sa mi to premietlo do riadku 9 ,stlpec 2. A následne do r.38,40 a riadku 44-DAŇOVÁ STRATA.Na r.73 sa i premietol prijem zo závislej činnosti znížený o odvody ,ktoré odvietol zamestnávatel, ale odvod do ZP,ktorý sme zaplatili v júli tam nie je odpočítaný ??? Tak neviem, či ten odvod do ZP treba vyplnit ešte niekde inde na inom riadku ???alebo sa to neuplatnuje ??? Treba niekde v DP uviest zostatok fin .prostriekov z podnikania ,ktoré zostali na učte z roka 2013??To je vlastne príjem z podnikania za rok 2013 znižený o paušalne výdaje a z toho sa vlastne zaplatil ten nedoplatok do ZP v roku 2014..Ale potom aby sa z toho neplatili znova dane aj za rok 2014.
Danový bonus na 2 deti si uplatnil manžel v zamestnaní.Žiadajú na DÚ priložit ako prílohu potvrdenie o zaplatení odvodov do ZP priamo zo ZP? Platili sme cez internet-stači bankový výpis vytlačený??
Dakujem
Naposledy upravil xylonka : 08.03.15 at 11:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    DP typu B pri ,žiadny príjem a odvod do ZP?? Čo s tým ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.