Zavrieť

Porady

danovy bonus

mmia mmia

mmia je offline (nepripojený) mmia

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu:
ake dokumenty musi dolozit zamestnanec, ked ziada uplatnenie danoveho bunusu? myslela som si ze aj kopiu rod. listu ale zeby to tak nebolo??? najdem to niekde v zakone o ake dokumenty ide???
DIK, SURNE!!
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

baninka
Ja sa chcem spytať ako je to počas prázdnin - letných s nárokom na DB.Dieťa navštevuje strednú školu.
Myslím si, že vzhľadom na to, že školu neprerušilo, a sústavne sa vzdeláva DB mu patrí aj počas letných prázdnin. Znova na začiatku dalšieho šk.roka donesie potrvrdenie o návšteve školy.
Myslím si správne?
Myslíš si správne
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
katkaj
Myslíš si správne

ja by som tiež súhlasila, ale stále mi nefunguje tlačítko " súhlasím"
neviem čo sa deje, ale už aspoň týždeň mi nefunguje
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Áno súhlasím, len doplním, že ak by išlo o vysokoškoláka, tam ten nárok na daňový bonus končí v mesiaci kedy odpromuje.
0 0
baninka baninka

baninka je offline (nepripojený) baninka

ten súhlas sa týkal toho vysokoškoláka - jemu šk. rok neplatí do 31.8. ale do dňa kedy odštátnicuje - nie odpromuje.
Do 8 dní potom musí rodič oznámiť zmenu - zánik nároku na DB.
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

Zamestnanec išiel na predčasný star. dôchodok, predtým pracoval u nás a poberal daň. bonus, teraz sme ho zobrali na dohodu o vykonaní práce bude mať príjem napr.6000,- môžeme mu dať daň. bonus v tomto mesiaci?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

buba
Zamestnanec išiel na predčasný star. dôchodok, predtým pracoval u nás a poberal daň. bonus, teraz sme ho zobrali na dohodu o vykonaní práce bude mať príjem napr.6000,- môžeme mu dať daň. bonus v tomto mesiaci?
Môže dostať daňový bonus na dieťa. Nech si podpíše daňové vyhlásenie, kde si ho žiada a nech vyznačí, že si nežiada základnú nezdaniteľnú časť a poberá starobný dôchodok.
0 0
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Pochopil som správne prosím? Má rodiča ktorému dieťa zmaturovalo a pripravuje sa na prijímačky na vysokú. Dieťa nebude evidované na úrade práce. Rodič má teda nárok na DB do 31.8.2006? Ak by sa prihlásil na úrad práce mal by aj tak rodič nárok na DB?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bazil
Pochopil som správne prosím? Má rodiča ktorému dieťa zmaturovalo a pripravuje sa na prijímačky na vysokú. Dieťa nebude evidované na úrade práce. Rodič má teda nárok na DB do 31.8.2006? Ak by sa prihlásil na úrad práce mal by aj tak rodič nárok na DB?
1. nebude evidované na úrade, pripravuje sa na VŠ- nárok na bonus do 31.8.
2. nie v tomto prípade nebude mať.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

bazil
Pochopil som správne prosím? Má rodiča ktorému dieťa zmaturovalo a pripravuje sa na prijímačky na vysokú. Dieťa nebude evidované na úrade práce. Rodič má teda nárok na DB do 31.8.2006? Ak by sa prihlásil na úrad práce mal by aj tak rodič nárok na DB?
Má nárok na DB do 31.8.2006
0 0
miriam.1 miriam.1

miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

Ahojte, potrebovala by som súrne jednu radu. Ak zamestnancovi ukončilo dieťa strednú školu, t.j. zmaturovalo v mesiaci jún. Má zamestnanec nárok na Daňový bonus ešte aj v mesiaci júl a august?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

miriam.1
Ahojte, potrebovala by som súrne jednu radu. Ak zamestnancovi ukončilo dieťa strednú školu, t.j. zmaturovalo v mesiaci jún. Má zamestnanec nárok na Daňový bonus ešte aj v mesiaci júl a august?
Áno, má nárok aj za júl-august. Dieťa sa pokladá za študenta až do 31.8.2006.
0 0
miriam.1 miriam.1

miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

Ďakujem Ti pekne za radu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jankasm
Áno, má nárok aj za júl-august. Dieťa sa pokladá za študenta až do 31.8.2006.
Súhlasím, za predpokladu, že sa neprihlásilo na ÚP.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Tweety
Súhlasím, za predpokladu, že sa neprihlásilo na ÚP.
A ak by sa prihlásilo? Dostalo by podporu?
Ja si pamätám, že keď som po škole išla na ÚP, tak som počas prázdnin nedostávala podporu, až od septembra. Ale je možné, že sa to už zmenilo.
Ak by nedostávalo podporu, rodič môže poberať DB nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jankasm
A ak by sa prihlásilo? Dostalo by podporu?
Ja si pamätám, že keď som po škole išla na ÚP, tak som počas prázdnin nedostávala podporu, až od septembra. Ale je možné, že sa to už zmenilo.
Ak by nedostávalo podporu, rodič môže poberať DB nie?
1. Nie, na podporu nebude mať nárok.2. Nie ,nebude mať štatút študenta.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Tweety
1. Nie, na podporu nebude mať nárok.2. Nie ,nebude mať štatút študenta.
Už mi je to jasné, ďakujem.
0 0
1234 1234

1234 je offline (nepripojený) 1234

Chcem poprosiť o radu: je nejaké obmedzenie u daňového bonusu, keď dieťa-stredoškolák nášho zamestnanca bude 3.ročník študovať v USA?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

1234
Chcem poprosiť o radu: je nejaké obmedzenie u daňového bonusu, keď dieťa-stredoškolák nášho zamestnanca bude 3.ročník študovať v USA?
Najlepšie by bolo, keby priniesol potvrdenie o vyplácaní prídavkov na deti. V tom prípade má nárok na daňový bonus. V žiadosti o PnD si zdokladuje všetko vrátane potvrdenia o návšteve školy úradne preloženého do slovenčiny, priznajú mu prídavky na dieťa a donesie potvrdenie tebe a máš po starostiach. Ak si nežiada PnD, všetky doklady predloží zamestnávateľovi pri žiadosti o daňový bonus najneskôr pri ročnom zúčtovaní dane.
0 0
1234 1234

1234 je offline (nepripojený) 1234

ďakujem veľmi pekne za odpoveď
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

Dobrý deň,
ako je to s vyplácaním daňového bonusu, keď sú rozvedení manželia alebo ak žijú ako druh a družka. Aký je tam postup?
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať