Zavrieť

Porady

Čo sa dá robiť s uväzovaním psov pred obchodmi?

Dobrý deň,
bývam v Bratislave na Dlhých dieloch rovno nad prevádzkou Express Tesca a oproti Ternu, ide o to, že si každý deň, tak 5-7 krát vypočujem 5-10 (niekedy aj 20 a viac) minútové štekanie psov, ktorých majitelia uväzujú pred obchodmi, keď si idú nakúpiť. Je to tu veľmi počuť, v sobotu aj v nedeľu sme s priateľom veľakrát hore už o 7.00, pracujem z domu, takže ma to neuveriteľne ruší. Nie je to ako keď niekto sem-tam zakričí ani ako na dedine, keď štekajú psy, tu sa to v tej zástavbe ozýva a znásobuje. Majitelia nechajú svojich "miláčikov" vyštekať tam, vôbec im nevadí, že rovno nad nimi bývajú ľudia. Keby mám malé dieťa, tak sa asi musím odsťahovať lebo by sa vôbec nevyspalo. Najhoršie je to v letných mesiacoch, musíme sa rozhodovať medzi otvoreným oknom a štekajúcimi psami alebo dusnom a polotichom (počuť to aj cez zavreté plastové okná). Neviete čo sa s týmto dá robiť? (Ak sa vôbec niečo dá) Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    takže venčenie psa spojené s nákupom? hezky.
    Ja by som napr. skúsil v čase, kedy je tam vždy nejaký pes, zavolať mestskú políciu/slobodu zvierat/nejakú podobnú inštitúciu. Že je tam opustený priviazaný veľký pes, prípadne že behá po ulici (realita je irelevantná, do príchodu sa môže zmeniť). Majiteľom by sa nič nestalo, ale by mali aspoň nepríjemnosti s vysvetľovaním a možno by si po niekoľkých takýchto incidentoch rozmysleli, či na nákup zoberú aj psa.

    Čo sa dá robiť s uväzovaním psov pred obchodmi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.