Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No nemôžu. Veď čo ak by si tam mala nezaplatený tovar z ich predajne.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Problematiku týkajúcu sa súkromných bezpečnostných služieb si v dnešnej dobe štáty Európskej únie, zmluvné štáty dohody o Európskom hospodárskom priestore a Švajčiarska konfederácia (ďalej len “EU”) upravujú výlučne podľa svojich vlastnými požiadaviek.
    Najmä preto, že činnosti SBS sú značne špecifické a každá krajina má iné požiadavka a predstavu o súkromnej bezpečnosti, nebola doposiaľ táto problematika v EU harmonizovaná.
    -------------------------------------------------------------------------
    Pracovník SBS má oprávnenie vyžadovať preukázanie totožnosti len u osoby, ktorá je pristihnutá pri páchaní priestupku alebo trestného činu alebo bezprostredne po spáchaní takéhoto priestupku alebo trestného činu alebo u osoby, ktorá bola pristihnutá pri neoprávnenom vstupe do chráneného objektu alebo výstupe z neho.

    Pracovník SBS nesmie vykonávať úkony vyžadujúce súčinnosť tretích osôb bez ich súhlasu, takže osobnú prehliadku odevov, tašiek a pod. nemôže vykonať, ak mu to dotknutá osoba sama nedovolí. Bez jej súhlasu je však oprávnený presvedčiť sa zrakom, hmatom alebo technickými prostriedkami, či do chráneného objektu vstupujúca alebo vystupujúca osoba nemá pri sebe alebo na sebe predmety pochádzajúce z protiprávnej činnosti,

    Pracovník SBS môže predviesť na strážne stanovisko len osobu, ktorá sa odmieta alebo nemôže legitimovať a bola pristihnutá pri páchaní priestupku alebo bezprostredne po jeho spáchaní alebo ak bola pristihnutá pri neoprávnenom vstupe do chráneného objektu alebo výstupe z neho. Takéto obmedzenie osobnej slobody môže trvať len nevyhnutný čas, do príchodu polície.

    --------------------------------------------------------------------------
    Keďže SBS-ky prišli v podstate zo Západu a nie jedna má svoju materské sídlo práve tam aj v dnešnej dobe, tak sa dá predpokladať, že tie základy budú pravdepodobne rovnaké.
    Čiže, povedal by som, že môže požadovať...
    Naposledy upravil buchač : 06.04.15 at 06:21
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karol.za juraj tvoj druhý odstavec je trošku niečom inom,týmto odstavcom nieje riešené , tá rieši neverejne prístupné miesta

    nakoľko obchod ,ktorý je verejnosti prístupný tak tam sa podľa otázky zadávateľa postupuje trochu inak.

    v prípade dotazu vysvetlím
    dmc "Chraneny priestor" - podla mna je chraneny priestor priestor na ktorom sa vykonava fyzicka ochrana priestoru kde sa fyzicky kontroluje vstup a vystup a nejde o verejne pristupne miesto kde sa da dostat bez kontroly a toto predajna potravin alebo ineho tovaru NESPLNA. Podla moho nazoru v tomto pripade pracovnik SBS moze tak ako aj kazdy obcan zadrzat osobu pristihnutu pri pachani TC - tym ze ju obmedzi na slobode do prichodu policie a bezodkladne o tom musi byt informovany prokurator ktory rozhoduje o dalsom postupe.

    Moj nazor je ze pracovnik SBS ta v beznom obchode moze poziadat o ukazanie obsahu nakupnej tasky ale to ho mozes kludne a slusne poslat do "........." V tomto pripade ide o osobnu prehliadku pretoze ide o veci ktore mas na sebe alebo pri sebe - na takuto prehliadku ma opravnenie iba prislusnik PZ. Dokonca ani pri "pipani" zariadenia ktore je na vystupe z obchodu neopravnuje pracovnika SBS k osobnej prehliadke a podla mojho nazoru ani k obmedzeniu osobnej slobody.

    Mne osobne sa stalo 2 x v "Lidli" Levice - ze som "pipal" pri prvom som vybral cely nakup a ukazal blok - hoci mi to nebolo prijemne. Po druhy krat - prave pred tyzdnom som ich poslal" do teplych krajin" a pozadoval som ze pokial ma chcu zadrzat (obmedzit na osobnej slobode) aby okamzite privolali hliadku PZ a vyrozumeli prokuratora - inak odchadzam - zaujimave ze ma bez slova pustili.

    Ako to maju upravene v Rakusku - bohuzial neviem.
    karol.za slovensko-môže ťa ale slušne požiadať o ukázanie nákupnej tašky,ale musí mať na to dovod-napr.že si ,alebo mu ťa nahlásil detektív,alebo obsluha kamier ,ktorý ťa napríklad videli že si tovar dávaš do tašky môže ťa v tomto prípade obmedziť na slobode,samozrejme ihneď je povinný volať políciu,mám právo žiadať od teba aj preukázanie totožnosti,v prípade že ti chce kontolovať tašku nemal by to robiť na verejnom mieste,lebo t je podozrenie z krádeže o tomto by mal vykonať zápis je presne určené tlačivo na to
    Keď ,,zapípaš,, tiaž ťa ma slušne požiadať a ak je to ,,technická chyba,, tak potom by malo nasledovať.prepáčte,plnil som si len svoje povinnosti prajem vám pekný deň

    osobnú prehliadku určite nesmie vykonať

    povinnosti a práva pracovníka sbs sú uvedené v zákone o sbs-kách

    karol


    v rakúsku to neviem ani ja ,ale podľa mňa by mal postupovať približne pobobne
    dmc Mna by zaujimalo co mate uvedene v zmluve s predajnou - aku ochranu zabezpecujete a akym sposobom.

    Totoznost mozes odomna pozadovat iba v jedinom pripade - ak ma pristihnes OPAKUJEM PRISTIHNES pri pachati TC alebo priestupku ktorý súvisí z vykonom fyzickej ochrany (preto ma zaujima co mate v zmluve uvedene) ..alebo BEZPROSTREDNE po jeho spachani. Treba si uvedomit ze nemate statut verejneho cinitela.
    karol.za v zmluve je len uvedené -prevádzkovanie bezpečnostnej služby,ostatné práva a povinosti pri jej prevádzkovaní sú uvedené v zákone o sbs,sú tam presne popisované všetky čo môže a nemôže pri jej vykonavaní

    akurát je smutné že sa nájdu sbs-kári,ktorí keď si obleču uniformu sbs tak si myslia že sú verejný činitelia,nájdu sa aj taký ktorí si takto zvyšujú svoje ego,ale našťastie je ich dúfam málo
      zbaliť

    Rakusko - mozu odo mna predavaci, resp. SBS pozadovat ukazanie obsahu nakupnej tasky??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.