Zavrieť

Porady

Doškriabaný lak na aute

Pred časom som si kúpil jazdené vozidlo, garážované v dobrom stave, vrátane laku, majiteľ sa ozaj snažil. Na prvý pohľad vyzeralo ako nové. Pri bližšom pohľade bolo však jasne vidieť, že nebolo. Garáž nemám, stálo pri paneláku. Parkovacie miesta nie sú vyhradené, takže kde je voľne, tam sa parkuje. Zatiaľ s tým nebol problém ani pri mojom predchádzajúcom vozidle. Až teraz. Závisť? Zlosť? Auto som si o pár dní našiel doškriabané a to dosť. Decká, ktoré sa hrali vonku videli domovníčku z vedľajšieho vchodu ako prešla popri aute s vystrčeným kľúčom ruke. Čo na to povedať? Závidí, že je to novší model ako jej stará modrá felícia?
Môžem od nej žiadať náhradu, keď svedkovia činu sú maloleté deti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    keď svedkovia činu sú maloleté deti?
    Pri vypočúvaní dieťaťa do 15 rokov sa podľa zákona k výsluchu prizve pedagóg, sociálny pracovník, psychológ alebo znalec. Zákon uvádza, že ak to môže prispieť k správnemu vykonaniu výsluchu, prizve sa aj zákonný zástupca. Ale každý prípad treba posudzovať individuálne.
    ------------------------------------------
    Ak deťom veríš, porieš po svojej línii.
    lujza.j Deti nie je problem vypocut v skole....bezne som to tak...a horsie som sa ich musela pytat..ako hento....

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Keď nemáš vinníka, nemáš od koho žiadať náhradu škody. Ak vieš, kto bol vinníkom, môžeš dať trestné oznámenie na políciu. Ak je škoda vyššia ako nejakých 260 EUR, tak môže ísť o trestný čin poškodzovania majetku.

    Polícia prešetrí, vypočuje svedkov (ale nie maloleté deti!!!) a ak sa vina preukáže susedke, môžeš od nej žiadať náhradu škody. Ak sa vina nepreukáže, dáš si to opraviť na vlastné náklady.

    Tvrdenia, že "decká videli domovníčku s vedľajšieho vchodu s kľúčom v ruke pri tvojom aute" je nepodložené tvrdenie.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Mozes podat tr.oznamenie na nezn.pachatela.....na otazku ci mas na niekoho podozrenie uved pani.....mozno ti bude lepsie na dusi...mna by to tiez srdilo,ale vyflakla by som sa nato....ak daj si to opravit z poistky ....alebo za keš
    riso08 Ďakujem vám všetkým za reakcie. Ďeťom verím, poznám ich. Stalo sa to už dávnejšie. Pôvodne som myslel,že sa na to uplne vykašlem. Jedná sa totiž o domovníčku, ktorá ma každú chvíľu niekoho na jazyku. Jej vlastné dieťa o nej povedalo, že je veľmi zlá. Nechcel som mať s takou osobou nič spoločné. Každého by ale asi dosť naštvalo, keď si svoje problémy ventiluje aj spôsobom, že bez príčiny z rovnakého činu obviňuje mňa. Aj keď by som bol mal dôvod vrátiť jej to, neurobil som to. Asi som mal...Nebudem jej ale auto ničiť. To už urobil niekto iný - rozbité zadné okienko. Už ho má zasklené, Jej brat je cez autá. Božie mlyny melú pomaly, ale isto. Zatvorí jej ústa, ak ju obviním na základe výpovede detí, alebo bude ona očierňovať mňa naďalej?

    Doškriabaný lak na aute

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.