Zavrieť

Porady

SZČO účtujúca v JÚ-do nákladov náhradné dielce na MV a účtovanie prísľubu poistného

Môže si SZČO, ktorá má v majetku osobné motorové vozidlo účtovať do nákladov bločky za nákup náhradných dielcov na MV? Má ich v hodnote cca 500€ za r.2014-budeme podávať s odkladom DP. Vozidlo si opravoval sám, len nakúpil diely k oprave vozidla. Zaúčtovala som ako náhradné dielce k HM-zásoby s analytickým členením .
Jedná sa o SZČO s činnosťou geodetických prác.

Ďalej má v účtovníctve aj fa za opravu vozidla celá čiastka 1753€, kde má prísľub poistného a poisťovňa mu preplatila z opravy 1666€. On zaplatil iba 87€. Všetko nastalo v jeden deň hotovostne. Uvedené som zaúčtovala ako záväzok 1753€, sumu 1666€ do pohľadávok, potom ID výdavok za služby 1666 a ID príjem za služby 1666 a v pokladni zaplatil SZČO 87,-€ -douhrádzal celú čiastku.
Čiže v peňažnom denníku je to: ako pohľadávka aj ako záväzok, čiže mu čiastka 1666€ figuruje aj v príjmoch aj vo výdavkoch a na základ dane to má nulový dopad? Mám to prosím Vás správne?

Ďakujem pekne za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Ďakujem Tweety, mám celú fa na službách 1753






    -no vo výdavkoch,prísľub poistného mám v čiastke 1666 v pohľadávkach, potom mám int. dokladom výdavok 1666 za služby a aj v príjmoch int. dokladom za služby 1666 - či to je správne-že sa to odzrkadlilo v príjmoch aj výdavkoch.

    Lebo mal spočítané svoje príjmy, no mne sa tým navýšili príjmy o 1666 (súčasne to je aj v príjmoch aj výdajoch interným) a on si douhrádzal 87 sám v pokladni.

    Takto to môže byť?
    marjankaj Z toho čo píšeš, je dosť ťažké určiť, čo máš v príjmoch POZD a čo vo výdavkoch VOZD. Takže ťažko aj odpovedať.
    maped asi som to pomotala-ale ten postup účtovania čo uvádzam je prosím ťa správny, chcem sa utvrdiť.
    Záväzky=1753-celá fa za opravu, prísľub poistného=1666 pohľadávka, ID výdavok za služby 1666, ID príjem za služby 1666 a 87€ v pokladni doplatil klient.

    Ďakujem pekne!
    Tweety Ved som písala, že výdavky sú 1753
    Tweety aký potom ešte ID?
    marjankaj Kto je to ten klient? Načo ho sem montuješ?
    Komu poisťovňa zaplatila plnenie?
      zbaliť

    SZČO účtujúca v JÚ-do nákladov náhradné dielce na MV a účtovanie prísľubu poistného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.