Zavrieť

Porady

fa za obedy

Ahojte poradaci viem ze som sa to tu uz raz pytala ale nikto mi neodpovedal tak ako by som chcela. Potrebujem vediet ako zauctujem fakturu za obedy v programe MoneyS3 neviem to tam nahodit do toho programu.Najlepsie by bolo keby ste mi poslali obrazky nejakej zauctovanej faktury. Dakujem krasne vsetkym a prajem pekny zvysok dna.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Atreides je offline (nepripojený) Atreides

    Atreides
    Neviete ako sa uctuju faktury za obedy alebo neviete ako sa uctuje faktura za obedy v Money? Lebo ja napr. netusim ako sa taka faktura uctuje. Avsak ked sem taky uceleny priklad uvediete - ako to zauctovat,
    ...
    Suma MD/D

    tak dostat to do Money uz nebude problem.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    neviem to zauctovat v programe MoneyS3
    tak uvediem priklad:343/321 DPH na vstupe
    527/321
    335/321
    335/343
    a neviem to tak dat do toho programu teda to 335/343 davam cez interny doklad ale to ostatne ani netusim ze ako to tam dam aby to bolo spravne

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    tie sumy tam budu zbytocne lebo ja viem ake sumy mam dat na aky ucet len to neviem zauctovat v MONEY

    Stanom je offline (nepripojený) Stanom

    Stanom
    Dobry den, chcete zauctovat za stravne poskytnute zamestnancovi? Je v MoneyS3 moznost, ak to chcete fakturou, rozuctovanie. Alebo na fakturu pridate polozky, ktore budu mat vlastne zauctovanie, cize kazda polozka bude mat inu predkontaciu.
    Najlepsie by bolo napisat, lebo nie som uctovnik, ako by ste to robili bez programu na papier.

    Stanom je offline (nepripojený) Stanom

    Stanom
    Dobry den, chcete zauctovat za stravne poskytnute zamestnancovi? Je v MoneyS3 moznost, ak to chcete fakturou, rozuctovanie. Alebo na fakturu pridate polozky, ktore budu mat vlastne zauctovanie, cize kazda polozka bude mat inu predkontaciu.
    Najlepsie by bolo napisat, lebo nie som uctovnik, ako by ste to robili bez programu na papier.

    Atreides je offline (nepripojený) Atreides

    Atreides
    Len preto som ziadal o sumy lebo z Vasho predpisu mi nie je jasne co je co.

    527/321 ???
    335/321 ???
    335/343 ???

    Co je zaklad, co je DPH, ake doklady, ktory ma vstupit do dph.. atd. Ved budte podrobnejsia...

    Tak ako sme sa to ucili v skole ;-)

    1. FP 1000,- 527/321
    DPH 190,- 343/321

    2. ID .....atd.


    inak Vam pomoct nedokazem.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    no tak 527/321 príspevok zamestnávateľa 55%
    335/321 cena lístku bez dane 45%
    335/343 DPH na vystupe - toto zauctujem internym dokladom
    343/321 DPH na vstupe

    a ani netusim ako to dam do Money. Tak ak niekto uctujete obedy v Money tak mi prosim poradte.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Nech je fa. napr. na 100,- Sk + DPH. V tom prípade si môžeš dať na fa. predkontáciu napr. 527, 343/321 a do sadzby 19% dáš sumu 100 + 19 DPH. Fa uložíš a hore na lište stlačíš tlačítko zaúčtovanie - nájdeš si prvý riadok, kde by podľa všetkého malo byť 527/321 100,- Sk. Stlačíš tlačítko rozúčtovať a rozúčtuješ 45,- Sk na 335. Ja osobne účtujem nákup starvných lístkov na 213-ku a až ich výdaj interným dokladom do nákladov, pretože vždy kupujeme viac lístkov ako je spotreba v príslušnom mesiaci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.