Zavrieť

Porady

Ako urobiť graf v exceli ak chcem zobraziť naraz viac informácii?

Mám podiel nákladov a k tomu zisky podľa prevádzok, ale nedarí sa mi z toho urobiť solídny výstup. Len taký priveľmi zamotaný obrázok, je pekný, ale rozumiem mu iba ja a kolegyňa. Chcem niečo jednoznačné pre šéfa, je šikovný ale nemá čas "študovať" moje obrázky. Vy čo s tým robíte určite viete o čom hovorím. Niekedy menej je viac. Pripájam súbor, prosím pozrite mi na to.
Ďakujem
6 komentárov     zbaliť
excel.sk ako ste ratali tie percenta zisku, nejak mi to uniká
IvetaH tržba/náklad
marjankaj No ostatné=ostatné+materiál
IvetaH Marián nejeduj zas. Ostatné znamená ostatné služby.
marjankaj Ale zisk si rátala z ostatné+materiál. Či?
A jeduješ ty. Zadávaj jasné zadanie a nie rébusy. Kto má pátrať ako si vypočítala zisk 3,01%?
marjankaj Na základe mojej poznámky ti excel.sk naservíroval riešenie. Ty si pre objasnenie urobila PRD.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

    Vylúčený člen tannenkau
    Musíš inak urobiť tabuľku
    dať iba jednu premennú


    ja som robil kompletnejšie grafy 2x
    - premenná roky / čiarový graf : spotreba elektriny , náklady elektriny , odvedené normohodiny , celé fixnáklady
    a keď čiara normohodín klesla sponad čiary pod čiaru elektriny, bolo jasné, že elektrina sa nespotrebúva efektívne = na produkciu

    - druhé bol tiež čiarový graf, ale nešlo tam ani tak o čiary, ako o "vzdialenosť " medzi čiarami (čiary boli asi 4 )
    kvoli vizualizácii tendencie vývoja "vzdialeností" som plochy medzi čiarami vyfarbil

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    Skúste pozrieť, či ste to mysleli takto
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IvetaH Je to fajn ďakujem. Nakoniec som našla aj iné riešenia. Predtým som vôbec ani neuvažovala o grafoch stĺpcových alebo čiarových, stále som sa točila len v koláčových a tam som sa začala strácať, lebo som tie údaje doslova "preplácala". Teraz to mám pekné, jednoduché a hlavne na prvý pohľad čitateľné.
    Ďakujem
    marjankaj Vidíš excel, darmo si sa snažil. Teraz to má pekné a čitateľné. A navyše aj neviditeľné, aspoň pre nás.
    lacotinka A čo by si jej chcel vidieť ?

    Aké to má pekné
    či jednoduché
    alebo čit(pič)ateľné ?
    excel.sk
      zbaliť

    Ako urobiť graf v exceli ak chcem zobraziť naraz viac informácii?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.