Zavrieť

Porady

Praca a prechodny pobyt v rakusku a registracia auta

Dobry den, manzelka ma pracu a prechodny pobyt v rakusku, Je majitelkou auta ktore by chcela pouzivat aj v rakusku.

Ake su podmienky, zakony pravidla a nariadenia v roku 2015 ? nachadzam iba stare, neuplne alebo protichodne informacie.

Pozna niekto navod co, kde, dokedy vybavit a kolko to cele cca. stoji?

Dakujem za odpovede

Jozef
Naposledy upravil Jozef Orávik : 12.04.15 at 07:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak sa nezdrziava v AT viac ako mesiac v kuse, nemusi prehadzovat na rakuske SPZ.
    Staci,ak auto prihlasi na Financom urade a zaplati NOVA dan / tu vyratavaju podla hodnoty auta, je to cca 8% hodnoty vozidla/, prip. cestnu dan-to sa lisi od jednotlivych spolk. republik. Ak ma prech.pobyt vo Viedni,alebo nejako vacsom meste potrebuje kupit pikel-poplatok za parkovanie.
    Ak chodi do AT iba na tyzden-dva, nemusi nic platit.
    Klamat sa neoplati, lebo su mastne pokuty.
    denda3171 Mohli by ste mi poradit kde treba vybavit tie doklady ohladom auta ,ked mam prechodny pobyt v Grazi a mam problem s parkovanim .Dakujem
    arizona Ake doklady mas na mysli? Ohladom SPZ na Financnom urade v Grazi a ohladom parkovania sa obrat na Magistrat-tam sa zakupuju znamky

    Praca a prechodny pobyt v rakusku a registracia auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.