Zavrieť

Porady

Kontaktné šošovky

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Určite niekto máte skúsenosti s očnými šošovkami. Aké sú podľa vás klady a zápory nosenia šošoviek? Aké sú druhy? Hlavne ma zaujíma, či sú také, ktoré sa vložia do očí na dlhšiu dobu a nemusia sa vyberať každú noc.

Budem vďačná za nejaké informácie, poznatky, prípadne nejaký link.

Vopred ďakujem.
Usporiadat
tronicpe tronicpe

tronicpe je offline (nepripojený) tronicpe

Chcel by som sa spýtať, či je potrebné si kúpiť kontaktné šošovky, ked mám pravé oko -0,75 a ľavé oko -0,5. či to nie je zbytočné. díky moc.
0 0
danielka78 danielka78

danielka78 je offline (nepripojený) danielka78

Podľa mňa okuliare sú pohodlnejšie...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Moja dcéra má rozdiel medzi očami 1,25 dioptrie a nosí len šošovky- nuž na každé oko si kupuje zvlášť, ale okuliare nosiť už nechce.
Každému vyhovuje niečo iné. Ona síce nosila okuliare, ale od 13-14-tich nosí len šošovky a je veľmi starostlivá- najmä čo sa týka hygieny, nikdy som nemala s ňou žiadny problém- vzhľadom k veku však musíme chodiť každých 6 mesiacov na kontrolu- nakoľko sa jej trochu pohoršil zrak- ja to hlavne pripisujem adolescentnému veku- býva to často, ale ona by šošovky nemenila.
Môj švagor zas by za nič na svete nedal do očí šošovky- nuž každí sme iní .....
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Od 15 som nosila kontaktné šošovky až do 27 a zrak sa mi zhoršoval tak z 2 dioptrii som sa dopracovala na 5,
teraz nosím okuliare a dioptrie mi už 3 roky stoja , zrak sa nezhoršuje,
bola som veľkým zástancom šošoviek, sú naozaj super,
ale okuliare sú zasa praktickejšie a hlavne, že mi už dioptrie nestúpajú,
pýtala som sa na to aj svojej očnej, či to môže mať súvis a povedala, že nemusí ale môže...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja mám 2-jky šošovky do diaľky a mám problém s nimi pozerať na počítač a na ostrihanie nechtov nevidím vôbec. Keď som vonku alebo šoférujem , tak vidím OK.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

jess Pozri príspevok
Ja mám 2-jky šošovky do diaľky a mám problém s nimi pozerať na počítač a na ostrihanie nechtov nevidím vôbec. Keď som vonku alebo šoférujem , tak vidím OK.

tak bud máš zle KS, alebo potrebuješ špeciálne tzv. multi-focal -ne

http://www.sosovky-kontaktne.sk/typ/...bifokalne.html

to sú špeciálne KS do blízka aj do diaľky.

Ja mám toricke, alebo mám astigmatizmus, stoja ma 2 krát viac ako normálne.
Tie multifocálne stoja 3 krát viac ako normálne.
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

tiez nosim dlhodobo kontaktne sosovky,
vedeli by ste odporucit dobreho ocneho lekara/lekarku v Ba?
Koli pravidelnej kontrole,
vdaka.
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

Hľadám nejaké stránku s ktorou máte dobré skúsenosti na predaj kontaktných šošoviek cez internet. Nepoznáte nejakú?
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

Darma111 Pozri príspevok
Hľadám nejaké stránku s ktorou máte dobré skúsenosti na predaj kontaktných šošoviek cez internet. Nepoznáte nejakú?
www.vasesosovky.sk
velky vyber, dobre ceny, do tyzdna som mala sosovky doma
ale nakupovala som zatial len raz, do zasoby, takze mozno len stastie :-)
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

do google napíš kontaktné šošovky a je ich tona

ale je lepšie brať od doktorky, ak ti potom bude robiť vyšetrenia zdarma, má ich trochu drahšie, ale zas vyšetrenie za 10-20€ máš zadara a hlavne nemusíš sa báť, že bude mať nejaké fake.
A pri čočkách aspoň 2 vyšetrenia do roka, oči máš len dve a je ich treba
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

Doteraz som si objednavala šošovky u lekárky ale naposledy ma dosť škaredo okradla, mala som mať aj nejaký kupon na zľavy ani to mi nezarátala a dokonca mi vypísala taký VPD že hrúza... tak som povedala, že od nej už nič nebudem kupovať...

a s tými kontrolami máš pravdu, už by som mala zajsť nebola som tam roky...
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

tak sa vyprdni na celú doktorku, a chod k inej, ak je možnosť.

Ja som si chcel dať po 5 rokoch nové sklá a že ma objedná o 3 mesiace, tak som jej povedal, že chcem čočky a dali mi termín o týždeň, je to biznis pre ňu, lietala okolo mňa ako šialená. Len na moju smolu musím mať toricke a tie sú ja dosť drahé a robia sa na zakázku, ale tak pohoda
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

Composite Pozri príspevok
do google napíš kontaktné šošovky a je ich tona

ale je lepšie brať od doktorky, ak ti potom bude robiť vyšetrenia zdarma, má ich trochu drahšie, ale zas vyšetrenie za 10-20€ máš zadara a hlavne nemusíš sa báť, že bude mať nejaké fake.
A pri čočkách aspoň 2 vyšetrenia do roka, oči máš len dve a je ich treba
prvykrat som si sosovky kupovala v optike s vysetrenim tamojsej ocnej lekarky, ale po niekolkych rokoch uzivania uz viem aka znacka mi vyhovuje, preto si nemyslim ze je potrebne zakazdym nakupovat v optike s ocnou lekarkou. Viem presne co chcem, a cez net sa da naozaj dost usetrit. Na ocne vysetrenie chodim pravidelne ku svojej ocnej lekarke (nie tej z optiky) a tam sa neplati nic, klasicky hradene zo ZP. Takze asi tak - na zaciatok u ocnej, potom po odskusani a najdeni tej najvhodnejsej znacky v pohode cez net, plus samozrejme pravidelne kontroly u ocnej lekarky (zdarma, tym 10-20 euram nerozumiem)
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

vyšetrenie na KS nehradí žiadna ZP, robí ti obyčajné, ktoré neodhalí problémy, ktoré môžu vzniknúť pri nosení KS.

Na nete ušetrím 5€ u nej ušetrím 10€, ďalej na nete nemáš vždy isté, že je ich berie predávajúci u dodávateľa.

Ale sú to tvoje oči
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

Aké vyšetrenie na kontaktné šošovky sa robí? Lebo ja za 10 rokov čo nosím šošovky som žiadne neabsolvovala a ani lekárka ma o nich neinformovala...
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

Inak na nete sa obávam toho čo v prípade reklamácie lebo už sa mi stalo, že nová šošovky mala vadu... tak som ju dala reklamovať a dostala som novu ale na nete neviem ako bude reklamovať jednu šošovku...
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

na nete som neusetrila 5 eur, ale 50, kupila som sosovky aj s roztokmi, plus nejaky roztok gratis.
neviem si dost dobre predstavit, aky je rozdiel medzi klasickym vysetrnim a vysetrenim na KS, v prvom rade sa vysetruje zrak a samotne oci, problemy ktore sa mozu vyskytnut pri noseni KS sa predsa prejavia na nich, nie? Mozno sa mylim, skus mi to vysvetlit.
Ze ich cez net beru od dodavatela.... to nemas garantovane ani u lekarky, podvodnici su vsade, aj cez net nekupujem u hocikoho ale hladam najprv info
Co sa tyka reklamacii - reklamuje sa ako cokolvek ine kupene cez net.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja opisem trochu strucnejsie.
prve,a zaroven aj posledne sosovky som vyskusala pred 13 rokmi.
najprv som bola nadsena a uplne mi to zmenilo zivot,lebo okuliare potrebujem stale.a ako studentka som mala pre ne obcas aj komplexy,niekedy som si ich nedala aj cely den a to nebolo dobre pre moj zrak.
s cockami vsetko fungovalo a aj ked vtedy este asi ani neboli jednorazove a vseljake ako uz su dnes,ja som si tie svoje musela vyvarat v takej masinke......,bola som spokojna.obcas som si ich nevedela nasadit,ale spokojna.
po stuzkovej sa mi zapalilo oko,bolest to ukrutna,na pohotovosti mi ledva oko otvorili......odporucili dat si s cockami aspon pol roka pauzu.
vraj sa mi pod cocku pravdepodobne dostali sminky.
potom som uz nechcela dlho o cockach ani pocut,lebo som mala strach.
az po case som si znovu skusila dat cocky ale uz sa m i nepodarilo nasadit si ich.stale ostali priplepene na prste.a tak jedneho dna ma trpezlivost presla,cocky som vyhodila.
odvtedy nosim okuliare , sice drahsie,s najtensimi sklami ake hadam jestvuju....a som spokojna,uz nemam ziadne komplexy.asi som uz konecne dospela.
cocky su ale dobra prakticka vec,sama znova po rokoch uvazujem,ze si dake zaobstaram,lebo napr.pri tancovani alebo koncertoch ,mpri sportovani a pod.mi okuliare zavadzaju.
ale ja osobne potrebujem len na take to prilezitosti.na bezne kazdodenne pouzitie by som cocky nechcela.vzdy je tam riziko a toho sa uz nechcem dozit.jedna zla skusenost mi stacila
0 0
IvetaD. IvetaD.

IvetaD. je offline (nepripojený) IvetaD.

Patrím medzi tých, ktorým okuliare dosť zavadzali a znepríjemňovali život. Veď to poznáte - keď vonku prší, zišli by sa vtedy aj stierače na okuliare, zavadzajú pri rôznych druhoch športu, keď v zime vojdete do tepla hneď sa zahmlia... Nehovoriac o komplexoch, ktoré vedia také okuliare spôsobiť. To boli moje dôvody, prečo som istý čas nosila kontaktné šošovky. Hovorím v minulom čase, lebo ich už nenosím. Nemala som dobrý pocit, keď som si ich dávala na oči, vnímala som ich ako cudzí predmet na očiach a niekedy dráždili oči. Preto som sa rozhodla riešiť svoju krátkozrakosť laserovou operáciou. Bolo to pred približne 15 rokmi a toto rozhodnutie neľutujem. Robili mi to v lokálke a nebolo to nič strašné. Keby som sa mala znovu rozhodovať, rozhodla by som sa rovnako.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

IvetaD. Pozri príspevok
Patrím medzi tých, ktorým okuliare dosť zavadzali a znepríjemňovali život. Veď to poznáte - keď vonku prší, zišli by sa vtedy aj stierače na okuliare, zavadzajú pri rôznych druhoch športu, keď v zime vojdete do tepla hneď sa zahmlia... Nehovoriac o komplexoch, ktoré vedia také okuliare spôsobiť. To boli moje dôvody, prečo som istý čas nosila kontaktné šošovky. Hovorím v minulom čase, lebo ich už nenosím. Nemala som dobrý pocit, keď som si ich dávala na oči, vnímala som ich ako cudzí predmet na očiach a niekedy dráždili oči. Preto som sa rozhodla riešiť svoju krátkozrakosť laserovou operáciou. Bolo to pred približne 15 rokmi a toto rozhodnutie neľutujem. Robili mi to v lokálke a nebolo to nič strašné. Keby som sa mala znovu rozhodovať, rozhodla by som sa rovnako.
ticho no nie zlomyselne ti zavidim ze sa ti to dalo urobit.ja som po nej tiez tuzila ale vraj moja vada je taka,kde sa to uskutocnit neda.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať