Zavrieť

Porady

Sro musí mať pravidelné účtovníctvo alebo sa môže aj nárazovo pred ročným daňovým priznaním?

Zdravím,
chcel by som poradiť, že či sú v podvojnom účtovníctve nejaké záležitosti, ktoré treba robiť pravidelne alebo sa dá spraviť aj nárazovo pred daňovým priznaním?
V živnosti som to totiž riešil tak (nebolo toho nejako príliš veľa a bol som tak aj s účtovníčkou dohodnutý), že jej materiály dám začiatkom roka a ona mi spraví priznanie. Je takýto postup možný aj v sro (podvojné úč.) alebo sú tam nejaké záležitosti, prečo sa to takto nedá spraviť?
Ďakujem za radu
5 komentárov     zbaliť
veronikasad firma je platitelom DPH alebo registrovaná podľa § 7a)
Jaronimo neplatca registrovaný podľa par. 7. Dovoz tovaru zo zahraničia a predaj na SVK.
veronikasad aký činnosť vykonávaš ?
Jaronimo Dovoz tovaru zo zahraničia a predaj na SVK.
karakul ... máš fantastický čas odozvy na otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

    ariadna22
    zákon o uct hovorí, že účtuje sa priebežne
    maped ariadna22 súhlasím s tebou!

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ...pre odpoveď stačilo vlastne pozrieť sa do archívu článkov tu na Porade, napr. tu:
    http://www.porada.sk/t198480-ako-cas...tovnictvo.html

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Pokiaľ nie si platcom DPH a nemáš zamestnancov a nechceš vedieť, v akých číslach je momentálne tvoja firma, tak stačí, ak to dáš účtovníčke jednorázovo. Ale tým, že pri PU je viac práce, tak by som sa dohodla s účtovníčkou na skoršom dátume, aby sa potom nezbláznila.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karakul .... čítala si zadanie? veď píše, že je registrovaný podľa §7
    mondes No, v zadaní o tom nie je ani reči, a v komentoch som si to nevšimla. :O
    veronikasad Jaronimo (21.04.15 11:21) neplatca registrovaný podľa par. 7. Dovoz tovaru zo zahraničia a predaj na SVK.
    marjankaj A účtovníčka mu potom spätne urobí daňové priznania DPH. Ten sa poteší, keď mu DU pošle "vyhodnotenie"
      zbaliť

    Sro musí mať pravidelné účtovníctvo alebo sa môže aj nárazovo pred ročným daňovým priznaním?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.