Zavrieť

Porady

Vyziadanie dokumentov z OR

Mame ukoncenu likvidaciu spolocnosti a je potrebne ulozit vsetky dokumenty o zalozeni spolocnosti -a.s. ,valne hromady,akcie,uzavierky a doklady o vymaze z OR do statneho archivu.Teraz sme zistili ze nam chyba Zakladatelska zmlvua,origilnaly z val.hromad a pod.... firma sa likvidovala 8r. a teraz nik netusi kde su tie dokumenty,prehladali sme sanony,dokumenty...nikde nie su,mam len uctovne zalezitosti, a ani pravnik ich nema, je mozne aspon zakladatelsku zmluvu a nejake dodatky vyziadat z OR archivu listin? Akym sposobom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Ak tie listiny su v archive listin na OR, urcite z nich za kolok poskytnu odpisy. Treba tam skocit a spytat sa, pripadne na www.orsr.sk najst, ci to tam je, zvykne tam byt (nie u vsetkych spolocnosti to je ale dokoncene) nazov listiny, ktora je ulozena v zbierke listin.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    dakujem pekne,
    nasla som tam iba uzavierky a uplne znenia stanov... takze sa tam zajtra zastavim, avsak vies mi prosim ta poradit kde sa to ziada? na obchod.registri?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Súčasťou OR je zbierka listín- súbor listín, ktoré sa ukladajú na registrovom súde a sú verejne prístupné. Zbierka obsahuje spoloč. zmluvu, zakladateľskú listinu, notárske zápisnice k príslušným dokumentom, takže skús túto možnosť.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    Danila
    Súčasťou OR je zbierka listín- súbor listín, ktoré sa ukladajú na registrovom súde a sú verejne prístupné. Zbierka obsahuje spoloč. zmluvu, zakladateľskú listinu, notárske zápisnice k príslušným dokumentom, takže skús túto možnosť.
    vyskusam,zajtra sa tam zastavim, som zvedava co vybavim. je teda mozne ze davaju z tychto dokumentov odpis? to by bolo fajn.
    dakujem pekne za radu.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    SADZOBNÍK SÚDNYCH POPLATKOV

    II. Poplatky za úkony súdov
    Položka 24b
    a) Za vyhotovenie a vydanie výpisu z obchodného registra s výnimkou výpisu z obchodného registra, ktorý sa vydáva po vykonaní zápisu podľa § 8 ods. 2 zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri a o zmene a doplnení niektorých zákonov a po vykonaní zápisu podľa § 200b ods. 4 Občianskeho súdneho poriadku...............200 Sk
    b) za vyhotovenie fotokópie listiny uloženej v zbierke listín, za každú, aj začatú stranu....................10 Sk
    c) za vyhotovenie a vydanie odpisu z obchodného registra, potvrdenia o tom, že v obchodnom registri určitý zápis nie je, a za vydanie potvrdenia o tom, že určitá listina nie je uložená do zbierky listín...........................100 Sk

    Poznámka:
    Vyhotovenie a vydanie výpisu z obchodného registra, ktorý sa vydáva po vykonaní zápisu podľa § 8 ods. 2 zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri a ozmene a doplnení niektorých zákonov a podľa § 200b ods. 4 Občianskeho súdneho poriadku, poplatku nepodlieha.

    Položka 24c
    Za nahliadnutie do obchodného registra ..............100 Sk

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    rada
    SADZOBNÍK SÚDNYCH POPLATKOV


    II. Poplatky za úkony súdov
    Položka 24b
    a) Za vyhotovenie a vydanie výpisu z obchodného registra s výnimkou výpisu z obchodného registra, ktorý sa vydáva po vykonaní zápisu podľa § 8 ods. 2 zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri a o zmene a doplnení niektorých zákonov a po vykonaní zápisu podľa § 200b ods. 4 Občianskeho súdneho poriadku...............200 Sk
    b) za vyhotovenie fotokópie listiny uloženej v zbierke listín, za každú, aj začatú stranu....................10 Sk
    c) za vyhotovenie a vydanie odpisu z obchodného registra, potvrdenia o tom, že v obchodnom registri určitý zápis nie je, a za vydanie potvrdenia o tom, že určitá listina nie je uložená do zbierky listín...........................100 Sk

    Poznámka:
    Vyhotovenie a vydanie výpisu z obchodného registra, ktorý sa vydáva po vykonaní zápisu podľa § 8 ods. 2 zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri a ozmene a doplnení niektorých zákonov a podľa § 200b ods. 4 Občianskeho súdneho poriadku, poplatku nepodlieha.

    Položka 24c
    Za nahliadnutie do obchodného registra ..............100 Sk
    radka si poklad,odkial to mas?nesmierne si ma potesila asom ti moc vdacna.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Je to vyňaté zo zákona o súdnych poplatkoch. Dúfam, že výška poplatkov sa nemenila. Ale myslím, že to ani nie je tak podstatné ako to, že sa dá nahliadnuť resp. vydať kópie z OR.
    Pekný deň.

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    V zbierke listín je len to, čo tam uloží daná firma a súd, keď robíte nejaké zmeny vo výpisoch (napr. zakladateľská listina sa posiela dvojmo - jedna zostáva na obchodnom registri, jedna do zbierky listín). Keďže to bola firma založená pred min. 8 rokmi, myslím si, že to tam nebude.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    bola som tam,dala som si vyhlaat dokumenty aj z r. 1995 kedy bola firma zalozena,vsetko mi vyhladaju ale nie na pockanie lebo to musia dohladavat inde mam prist v piatok budem to mat pripravene, som teda zvedava.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.