Zavrieť

Porady

Cesnak medvedí??

Dobrý večer, tiež sme nazbierali túto rastlinu a je presne ako záhradný cesnak aj chuť a vôňa, len rastie na lúke a má užšie listy ako medvedí cesnak. Kto to pozná?
Vďaka za každú odpoveď.
cesnak.jpg  
Žabinka pridala som foto..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Nie je to medvedí cesnak,ten má stonku (!)Takto:
    http://www.urbanstalker.eu/prezit-ho...k-medved%C3%AD
    cipo13 To si aj ja myslím, len ma zaujíma, čo to môže byť a, či je to jedlé?
    Peggynka No ak tvrdíš,že vonia po cesnaku,môže to byť nejaký druh divého (ozdobného) cesnaku.Väčšinou si listy konvalinky a jesienky obyčajnej ľudia spletú s medvedím cesnakom.Ja osobne by som to neužívala,aj keď vonia po cesnaku.Tam je riziko,lebo môžu rásť vedľa seba a pokiaľ nenarušíš ten list,tak to nezistíš.

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Isto to nie je medvedí cesnak
    cipo13 To mi je jasné, len ma teda zaujíma, či to fakt nikto nepozná?...:-(
    Anika61 Ak je ta luka blizko zahrad,alebo obydli,moze to byt obycajny cesnak,

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Ja si myslím, že je to cesnak kuchynský, splanený. Niekto vyhodil zbytky a on sa ujal.
    Anika61 Aj ja si myslim...nedavno som tiez na luke nasla pažítku

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    bola som na lúke za chalupou, mám tam toho plno a tiež by ma zaujímalo, čo to je.. vonia to skôr ako pažítka alebo cibuľka.. vytiahla som pár kusov zo zeme, a vyzerá to presne ako mladá cibuľka.. mám aj odfotené, ale pridať obrázok môžem až v pondelok..
    Naposledy upravil Žabinka : 11.05.15 at 17:37
    DSC_0355.jpg  
    DSC_0356.jpg  
    1/1
    kuravesele určite to nie je medvedí cesnak, ten má širšie listy
    Žabinka to ja viem, že to nie je medvedí cesnak.. my pátrame po tom, čo to je a nie čo to nie je..

    mirma je offline (nepripojený) mirma

    mirma
    Je veľa podobných rastlín ktoré sa podobajú, najmä podla fotiek na internete... Je najlepšie ísť s niekým kto to pozná, alebo aspoň vidieť na vlastné oči ako vyzerá... Môj názor je tiež ten že to nieje medvedí cesnak :/ ale kludne sa môžem mýliť ale podla fotky tak nepôsobí...

    smutko je offline (nepripojený) smutko

    smutko
    Neviem ako sa volá , nám to rastie na záhradke a má žlté kvietko na dlhej stonke. Ja to volám okrasný cesnak.
    Peggynka Asi cesnak zlatožltý:
    http://latryna.blog.cz/1401/okrasne-cesnaky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.