Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz

Mám povinosť podať mesačný súhrný výkaz, alebo môžem podať štvrťročný súhrnný výkaz ak som za mesiaci apríl dosiahol vývoz do EÚ v sume 67000,- eur? Za prvý kvartál 2015 som dosiahol vývoz 17000,- eur a v roku 2014 som nič nevyviezol? ďakujem
bodliak tovar alebo služby ?
EKO-HAUS tovar
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    V §80,2 sa pise: moznost podat SV za kal.stvrtrok prestava platit od skoncenia kalendarneho mesiaca , v ktorom hodnota tovarov presiahne v prislusnom kalendarnom stvrtroku 50 tis.eur... takze podla mojho nazoru je potrebne podat mesacny SV
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    EKO-HAUS ale je tam aj podmienka"a súčasne v predchádzajúcich štyroch ...", tak ja si to zas vysvetľujem tak, že nemám povinnosť podávať mesačne nakoľko táto podmienka nieje splnená. Chápem to správne?
    martinez to "sucasne" sa nevztahuje na pripad, ak si v nejakom stvrtroku prekrocila 50 TEUR.... to sa vztahuje na pripad, ak si v poslednych 5 stvrtrokov neprekrocila 50 TEUR (vtedy mozes uz podat kvartalny SV)... ale akonahle prekrocis v jednom stvrtroku obrat 50 TEUR, musis uz podavat mesacny SV
    EKO-HAUS ďakujem
    EKO-HAUS ďakujem a ešte by som sa chcela opýtať, že keď nebudeme mať v mesiaci žiadny obrat musím, alebo nemusím podať prázdny súhrnný výkaz
    Tweety nulový sa neposiela
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Platí toto:
    (2) Platiteľ môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, ak hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) nepresiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich štyroch kalendárnych štvrťrokoch hodnotu 50 000 eur; možnosť podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok prestáva platiť od skončenia kalendárneho mesiaca, v ktorom hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) presiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 50 000 eur, a platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz osobitne za každý kalendárny mesiac príslušného kalendárneho štvrťroka.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    EKO-HAUS áno toto som si aj ja prečítala a podľa môjho názoru nemám povinnosť podať mesačný súhrnný výkaz nakoľko je tam tá podmienka a súčasne ... Doteraz som vždy podávala štvrťročný (ak bolo samozrejme treba). Chápem to správne?
    Tweety veď píšeš, že už apríl bol 67000, tak to je presiahnuté
    EKO-HAUS len apríl bol 67000, ale predchádzajúce štyri štvrťroky neboli a v zákone je uvedené "a súčasne..."
    EKO-HAUS apríl áno (67000), ale súčasne predchádzajúce štyri štvrťroky nie. Chápem to správne?
    Tweety tam je alebo len pri neprekročení
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.