Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    "Nemá niekto univerzálny vzor zodpovednej osoby v zmysle zákona 307/2014? :-)"

    Univerzálny vzor zodpovednej osoby ?
    No podľa mňa by to mohla byť zodpovedná blondína/tmavovláska dlhými nohami ... alebo zodpovedný, vysoký, pevný chlap s modrými očami a hustými tmavými vlasmi ... môže byť?

    doplnenie:
    doterajším hodnotiteľom mojej odpovede ako neužitočnej a nevhodnej - prečo nedáte vy tú užitočnú? .... ale pozor zadávateľka si z porady robí prdel, lebo keby potrebovala serióznu odpoveď tak sa zamyslí nad tým ako sformulovala otázku a hlavne by nedávala za otázkou smajlíka - v tomto podaní táto otázka patrí skôr do srandičiek.

    PS: poslúžte si, odpovedí tu mám viac ako dosť, ak vám to pomôže k duševnej pohode, budem len rada

    ------------------------------
    Lilu1
    (Dnes 09:03) Už nepotrebujem žiaden vzor....ak poznáš zákon, tak poznáš aj §11 ktorý hovorí "Zamestnávateľ, ktorý zamestnáva najmenej 50 zamestnancov, a zamestnávateľ, ktorý je orgánom verejnej moci, je povinný určiť osobitnú organizačnú zložku alebo osobu (ďalej len "zodpovedná osoba"), ktorá plní úlohy zamestnávateľa podľa odsekov 4 až 7 a § 12..." kde sa síce nepíše konkrétne o "vzore" ale ak sa má určiť zodpovedná osoba, mne z toho vyplýva, že to má byť asi na papieri. Je veľa firiem, ktoré sa chytili tohto zákona a posielajú ponuky na vypracovanie internej smernice ako aj vzoru ZO. No nič. Tému som uzavrela. Prajem pekný deň.
    no hurá , takže potrebuješ vzor na URČENIE zodpovednej osoby podľa zákona č. 307/2014.

    Určenie sa vykonáva písomne, spravidla na hlavičkovom papieri zamestnávateľa a text určenia je napr.:

    Identifikačné údaje firmy


    "Dňom .... určujem oddelenie kontroly (alebo Lilu Lilovú) ako zodpovednú osobu podľa § 11 ods. 1 podľa zákona č. 307/2014 Z. z.o niektorých opatreniach súvisiacich s oznamovaním protispoločenskej činnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov."

    miesto, dátum

    tlačené údaje podpisu štatutára + podpis štatutára podľa podpisového vzoru
    Naposledy upravil avalik : 20.05.15 at 06:27
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa Avalik a ešte s tehličkami na bruchu...
    avalik jj ... a pevný zadok
    Katy a R veď to dala ako súvisiacu otázku ... podľa mňa sa ľahko dá zistiť, že o čo jej ide (zamestnávateľ a §11) - či?
    avalik no ja tento zákon poznám, aj § 11 ... ale netuším načo jej je "univerzálny vzor zodpovednej osoby v zmysle zákona 307/2014" ... ja neviem nájsť ten zmysel, podľa ktorého hľadá vzor zodpovednej osoby
    Katy a R ja tiež neviem - a prešla by som to bez ... - reagujem, len preto, aký smer to nabralo (len predpokladám, že robí smernicu a chce poradiť, zadefinovať - nemyslím, že si robí prdel)
    Lilu1 Neviem komu o čo ide ale otázku som sformulovala presne tak, ako je to napísané. Kto pozná zákon 307/2014 tak určite vie aké sú povinnosti zamestnávateľa v zmysle tohto zákona. Ako napísala Katy a R robím smernicu a potrebovala som nejaký vzor pre zodpovednú osobu a vôbec nemám v úmysle si robiť prdel.
    avalik a aký "vzor" pre zodpovednú osobu potrebuješ? ktorý § ti ukladá vypracovať "niečo týkajúce sa zodpovednej osoby"?
    Lilu1 Už nepotrebujem žiaden vzor....ak poznáš zákon, tak poznáš aj §11 ktorý hovorí "Zamestnávateľ, ktorý zamestnáva najmenej 50 zamestnancov, a zamestnávateľ, ktorý je orgánom verejnej moci, je povinný určiť osobitnú organizačnú zložku alebo osobu (ďalej len "zodpovedná osoba"), ktorá plní úlohy zamestnávateľa podľa odsekov 4 až 7 a § 12..." kde sa síce nepíše konkrétne o "vzore" ale ak sa má určiť zodpovedná osoba, mne z toho vyplýva, že to má byť asi na papieri. Je veľa firiem, ktoré sa chytili tohto zákona a posielajú ponuky na vypracovanie internej smernice ako aj vzoru ZO. No nič. Tému som uzavrela. Prajem pekný deň.
    avalik doplnila som odpoveď
      zbaliť
    Oliwa Si zabil...

    Nemá niekto univerzálny vzor zodpovednej osoby v zmysle zákona 307/2014? :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.