Zavrieť

Porady

Doplnenie predmetu činnosti a komunikácia s ŽÚ,OR,DÚ.

Je môj postup správny, keď chce firma (s.r.o.) rozšíriť predmet činnosti?
1. Zasadnutie valnej hromady - prijatie uznesenia o rozšírení predmetu činnosti. Na tomto základe sa spraví nová spoločenská zmluva (dodatok k spoločenskej zmluve - musí byť ?alebo stačí len doplnenie do spoločenskej zmluvy ? )
2. Vybavenie novej živnosti na živnostenskom úrade (odnesie sa tam zápisnica z valnej hromady, prezenčná listina, nová spoločenská zmluva).
3. Zápis do OR (napíše sa žiadosť na tlačive) do 30 dní od rozhodnutia valnej hromady?
4. Je to potrebné nahlásiť aj na daňový úrad?

Je tento postup správny? Alebo som na niečo zabudla?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    harmonia je offline (nepripojený) harmonia

    harmonia
    Pri osobnej návšteve ŽR sa za každú novú živnosť platí (tuším 5 evri, rušenie je zadarmo), ale ak o rozšírenie živnosti požiadaš elektronicky je to zadarmo.(Musíš mať ZEP = zaručený elektronický podpis. Ak máš OP s chipom, ZEP vybavíš na počkanie u policajtov.)

    Nie som si istá, či ŽR bude vyžadovať zápisnicu atď., skôr si myslím, že im bude stačiť konateľ. Všetky tie papiere ale určite bude treba do OR (a možno aj nejaké ďalšie). Tam to tiež odporúčam podať elektronicky.

    Na berňák by som zavolala a spýtala sa, ale myslím, že im to je jedno, ak nová živnosť nezakladá žiadnu novú daňovú povinnosť (napr. registráciu pre spotrebnú daň).

    Inak si myslím, že ten postup je správny, ale nie som právnik ...

    Doplnenie predmetu činnosti a komunikácia s ŽÚ,OR,DÚ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.