Zavrieť

Porady

Vrátenie zálohy

Potrebujem poradiť....v jednom malom svadobnom salóne som si v katalógu vybrala svadobné šaty. Keďže ich nemali pani v salóne mi ich objednala s tým, že prídu do 4 mesiacov, no musela som zaplatiť zálohu 200 € s tým, že ak nebudem chcieť tie čo prídu tak potom si musím vybrať iné, ale z toho istého salónu. Nič sme ale nepodpísali, dokonca aj objednávka bola dohodnutá iba cez telefón. Mám však doklad o zaplatení (poštovou poukážkou). Problém je v tom, že svadba nebude potrebujem zrušiť objednávku a tak by som chcela vedieť či mám nárok na vrátenie zálohy predtým než tam pôjdem.
Ďakujem pekne za radu, veľmi mi to pomôže.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Aj nepodpisana (teda ustna) dohoda je dohoda, tazke narok na vratenie zalohy nemas.
    Ale salon moze byt natolko ustretovy, ze ak mu vysvetlis, ze svadba sa nekona, ze mozno zoberie na seba tu financnu zataz, ktoru mal s objednavanim siat a pod., ktore nevedia, ci vobec budu vediet predat dalej, a zalohu ti vratia.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nie,nemas. Ale skus sa s nimi dohodnut,mozno ti zalohu znizia,alebo odpustia. Ale to bude iba ich dobra vola

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.