Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z PL, predaj v SR.

Zdravím Vás všetkých.

Plánujem resp. už aj realizujem dovoz tovaru z Poľska (nebojte sa, žiadne skazené mäso ), jedná sa o pomerne kvalitné fitness zariadenia. Budem ich predávať cez eshop.

Ak tovar v PL kúpim s faktúrou, a ja vystavím v SR faktúru konečnému spotrebiteľovi, zaplatím daň len so zisku resp. z mojej faktúry mínu Poľskej faktúry.

ale...

Moja otázka: ak v PL nakúpim veci bez faktúry a ja to v SR samozrejme chcem predávať s faktúrou, ako si dám do nákladov kúpenú vec z Poľska?

Ospravedlňujem sa za moju neznalosť, prijímam všetkú kritiku, nešetrite ma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Mám dve otázky: Keďže si dosť neznalý v problematike, pýtam sa: Tovar v Poľsku kúpiš ako FO, alebo PO? Ak áno, si platcom DPH? Druhá otázka: Tovar v Poľsku kúpiš ako súkromná osoba? V praxi som sa stretla už s kadečím, preto tieto doplnkové otázky.
    Broko prvú zásielku som kúpil ako súkromná osoba (nie za účelom podnikania), ďalšie zásielky chcem kupovať ako FO neplátca DPH. Ako tak čítam príspevok od avalik-a, tak jednoducho treba od poliaka faktúru a hotovo.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Živnostenský zákon

    § 30

    (3) Podnikateľ zodpovedá za hodnoverné preukázanie spôsobu nadobudnutia tovaru a materiálu. Nadobudnutie tovaru a materiálu sa preukazuje dokladmi obsahujúcimi údaje identifikujúce dodávateľa, odberateľa, komoditu tovaru alebo materiálu, jeho množstvo a termín dodania. Podnikateľ preukazuje pôvod tovaru sám alebo prostredníctvom osoby zodpovednej za činnosť prevádzkarne.
    Ahoj, v rámci EU nakupuješ len ako platca DPH, t.j. ja keď nakupujem v poľsku, chcem nakupovať oficiálne, musím byť oficiálny platca DPH, následne u nás predávam s DPH
    Broko Ahoj, ak by to bolo možné určite by som najskôr začal ako neplátca. TU: http://goo.gl/VD4YuF som vyčítal, že pokiaľ nenadobudnem tovar vo väčšej hodnote ako je 14000€ tak nemusím byť reg. ako plátca DPH.

    Nemusíš hľadať v článku, takéto je znenie:
    Bod 1) a 3) - pri nadobúdaní tovaru v tuzemsku z iných členských štátov EÚ vzniká pre FO podnikateľa povinnosť registrácie pre účely DPH (§7), ak v príslušnom kalendárnom roku celková hodnota tovaru, ktorý FO nadobudne z EÚ od platiteľov DPH, dosiahne sumu 14 000 EUR bez DPH.
    AndreaKyselova OK, avšakk musiš zobrat do úvahy fakt
    - nie každy v PL ti bude chciet predat bez DPH -musi odkomunikovat s predavajucim /ja som takych nenasla/
    - nakupujes u nich za cenu bez DPH t.j.nižšiu /ked si nas platca DPH/
    -predavas u nas s DPH /ked si nas platca DPH/

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Si NEPLATCA DPH:

    t.j. pojem DPH ťa vôbec nezaujíma
    Ty v PL nakúpiš za celkové ceny a tu v SR predáš za celkové ceny, nikde DPH neuvádzaš, nikam nič neplatíš - jasné, že ak tvoj nákup bude do tých 14.000 €
    Broko takže či je Poliak plátca alebo neplátca DPH neriešim, len si odložím faktúry z PL a moje faktúry a na DP mám tým pádom všetko(ak nerátam ďalšie náklady atd.) Ak sa mýlim, tak ma opravte. Vďaka za radu.

    Dovoz tovaru z PL, predaj v SR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.