Zavrieť

Porady

Prispevok na kompenzaciu a paradox

Dobry den,

Chcem sa spytat na zoapr paradoxov v tomto prispevku.

Podla zakona, pokial ma poberatel, resp ziadatel prijem vyssi ako tronasobok minima (necelych 600eur), tak nema narok.

OK, ale potom je mateamticky vyhodnejsie nepracovat a sediet doma. Preco?

ak zarobim 600eur, som nad tronasobkom 596eur, a nie je mi prispevok priznany. Lenze z tych 600eur ja musim 40hod tyzdenne makat, neflakat sa, ale co je podstatne cestovat (aj ked toto sa mozno odcita, nie som si isty) ale stale, co neviem ci sa FEROVO odcita je osatenie, tj, nova rada osatenia, co kazdy zamestanvatel vzyaduje pochipitelne, zvysene pouzivanie kozmetiky a podobne.

Cize je lepsie nic nerobit, zhrabat 190eur, a mat pokoj, ako si nicit zdravie pre "600" kde realne mam z toho menej, lebo bezne naklady spojene s pracou, sice nieco zarobim, mozno aj 400 ak odpocitam 200 naklady (minimum), ale to znamena, ze pracujem pre 200eur 40hod tyzdenne.

Dobre co..

dalsia vec je ze nemoze mat poberatel majetok vyssi ako 38 tisic aj drobe eur.

OK, ak je davka polovicna, napr 190EUR tak za 17 rokov a nieco usetrim cisto z prispevkov tuto sumu, a uz na nu nemam narok? keby ju prepijem, tak mam.

Ano, prispevok je na ZVYSENE OPOTREBENIE (napriklad). ale to neznamena, ze si nemozem odlozit euro na neskor, ked sa stav zhorsi, nie ?

Cize ak je clovek postihnuty, (fyzicky), a na si nesmiernu namahu s tym sa zmierit, a zarobi si 600eur, tak mu zoberu prispevok, ale je toto ferove? Je to odnatie prispevku za snahu a tvrdu pracu? Postihnuty zostane aj nadalej a sukmenovci mi isto daju za pravdu, ze ziadny prispevok (ani milion), sa nevyrovna zdraviu. Cize rasej by ziadatel platil soc poistovni viac nez ona jemu, len aby si uchoval to zdravie.

Ale to uz nikto nevidi. plus mlcim o % sance ziskat si pracu, ktora nezhorsi stav este viac.

Vivat slovensko

PS: o tom ako v nemecku znamy ma kompenazciu cez 1000 EUR rasdej pomlcim.. jednotna EU, vsakze.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Prv,než začneš niečo tvrdiť,tak si naštuduj Zákon 447/208 Z.z.,konkrétne §18,ods.19):
    Za majetok fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím sa NEPOVAŽUJÚ
    a) nehnuteľnosť, ktorú užíva na trvalé bývanie,
    b) poľnohospodárska pôda a lesná pôda, ktorú užíva pre svoju potrebu,
    c) hnuteľné veci, ktoré tvoria nevyhnutné vybavenie domácnosti, hnuteľné veci, ktorými sú ošatenie a obuv a hnuteľné veci, na ktoré sa poskytla jednorazová dávka v hmotnej núdzi alebo peňažný príspevok na kompenzáciu,
    d) osobné motorové vozidlo, ktorého je držiteľom alebo vlastníkom a fyzická osoba ho využíva na individuálnu prepravu z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia,
    e) hnuteľné veci, ak by bol ich predaj alebo iné nakladanie s nimi v rozpore s dobrými mravmi.

    Väčšina ľudí (aj ŤZP) pracuje aj preto,lebo ich to napĺňa,udržiavajú sociálne kontakty a nesedia doma.Život nie je čakanie na smrť Môj názor.

    Prispevok na kompenzaciu a paradox

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.