Zavrieť

Porady

Kratkodoby prenajom.

Dobry den, mam byt v rekreacnej oblasti a kym ja som mimo byval mi tam rodinny prislusnik. Teraz sa ale odstahoval a ja zamyslam ten byt kratkodobo prenajimat aspon pocas letnej sezony. Kazdy mi radi inak a preto by som sa chcel spytat ci musim byt zivnostnik aby som mohol taketo sluzby poskytovat ? Zda sa mi to nelogicke ale vraj na takuto cinnost pokial chcem ubytovat hosti vo svojom byte, potom po nich popratat a nechat si za tu sluzbu zaplatit tak jedina moznost je vybavit si zivnostensky list. Je to tak ? Prosim poradte. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Myslíš takýto krátkodobý prenájom?

    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2014-98

    Ak myslíš na týždeň, dva? Tak to je ubytovanie.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ssky Myslim prenajom turistom na vikend , 5 dni alebo tyzden. V takom pripade sa ziadne zmluvy nerobia. Ubytujem ich a platia za noc... Ale dakujem
    sito Tak potom načierno ...
    ssky tomu som sa chcel vyhnut :-) ale kopu ludi tam tak prenajima a neverim,ze na cierno kedze si to veselo inzeruju ale taktiez pochybujem,ze kazdy podnika.
    sito Šak ich sa opýtaj, na mieste činu ... Isto im to niekto musí povoliť, a oni dane platiť ...
    ssky budem pre nich konkurencia tak nemyslim,ze budu velmy napomocny
    ale budem musiet :-)
    sito Tak na úrade, tomu nebudeš ...
      zbaliť

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak ide o pravidelnú a opakovanú činnosť, treba živnostenské oprávnenie - budeš uzavierať zmluvu o ubytovaní v zmysle § 754 - 759 občianskeho zákonníka (zmluva nemusí byť písomná).
    Ak by išlo o príležitostné (ojedinelé) ubytovanie, netreba živnosť.

    Ak by išlo o nájom (aj krátkodobý), byt alebo jeho časť sa odovzdáva do užívania - teda prenecháva nájomcovi . On tam má svoje veci ...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ssky Dakujem. 3-4 krat do mesiaca po 2-4 dni iba v letnych mesiacoch. Na to uz potrebujem zivnost ?
    Mária27 ak ťa nikto neudá, netreba
    marjankaj Ak ho nikto neudá, tak môže porušovať aj zákony. Kde nie je žalobca, tam nie je ani sudca.
    ssky ha ha :-), clovek chce podla pravidiel ale tie su nastavene tak,ze na tom prerobi, takze ostava "podnikat" iba na cierno
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    22.1.1.6
    Ubytovacie služby v zariadeniach bez prevádzkovania pohostinských činností - ubytovanie v súkromí

    http://www.minv.sk/?volne-zivnosti-1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.