Zavrieť

Porady

Pohladávka po dedičskom konaní

Prebehlo dedičské konanie, do nej však nebola zahrnutá pohladávka, nevedeli sme o nej. Otec podpísal ručenie pri úvere, ale zomrel. Uver od banky bol vypovedaný nakolko dotyčný neplatil úver. Banke skutočnosť že otec zomrel bolo oznámené. Poslali nám však list, viď príloha: Výzva na označenie stáleho rozhodcovského súdu a vyhováraju sa na podpísanú zmluvu o úvere, kde však v tomto liste figuruje moje meno, aj sestrin a aj matkin. Mi sme však nič nepodpísali.
Ak bol úver vypovedaný po smrti otca, alebo pred smrťou, je v tom neaký rozdiel?
Čo by ste mi vedeli odporučiť?

Ďakujem za odpoveď
uv.jpg  
13 komentárov     zbaliť
kopretinka to poslali iba hento? to ale nie je výpoveď
ndobrovodsky To nie je výpoveď. Ale daný úver je už u spoločnosti ktora pohladávku vymáha. Prišlo len toto nič iné, ani neviem odkila sa dozvedeli moje meno a adresu. Je to ten uver čo otec podpisal ako ručitel. V tomto liste bolo moje meno a bol som uvedený ako podpisujúci.
kopretinka tento papier prišiel od koho? od nejakej vymáhačskej firmy?
ndobrovodsky ano. je tam v tom liste aj možnost odmietnuť rozhodcovské konanie. neviem čo máme robiť. poradte prosím, ak niekto vie
kopretinka rozhodcovský súd by som odmietla,keby som si brala nejakú pôžičku alebo tovar na splátky od nebankovky,to rozhodne, Ale toto sa týka nie teba,nie tvojej zmluvy.Neviem,či na teba nechcú niečo hodiť,proste keď budeš reagovať na ten papier,akože si prevzal tie záväzky ty...
ndobrovodsky Aj jasom myslel na toto presne. Nakolko dedičske konanie sa dá znovu otvoriť, to mohli spraviť, a nespravili. Ak by boli taký čestný tak by to urobili. A je to BANKA
kopretinka je tam dátum 10.6. Kedy si podpísal prevzatie?
ndobrovodsky minulý týžden v stredu. viem, je tam lehota 30 dní
Takže odmietnuť ROZHODCOVSKÉ KONANIE a čakať asi čo bude, však?
kopretinka a čo si robil skoro dva týždne?
rozhodcovské konanie odmietnuť......ale ako sa dostali k tvojmu menu a adrese by ma teda zaujímalo....asi by som obetovala nejaké euráče na právnika...najprv
ndobrovodsky hladal som riešenie a rozmýšlal. ok
misoft Jednoznačne odmietnuť. Ako dôvod uviesť - že ty si úver nebral, žiadnu zmluvu tam citovanú si nepodpísal, spoločnosť bola vyrozumená o dedičskom konaní a mali možnosť svoju pohľadávku v ňom uplatniť. Pokiaľ sa v dedičskom konaní neprihlásili, považuješ to za neuplatnenie si nároku na vrátenie úveru.
kopretinka a nereaguj na ten papier o rozhodcovskom súde,to by bolo,že priznávaš ten dlh.....
ndobrovodsky OK. Už som to aj tak urobil. Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    kopretinka 29.06.15 05:28 priradil do Porady
    kopretinka 29.06.15 05:27 priradil do Porady
    kopretinka 29.06.15 05:27 priradil do Porady

    Pohladávka po dedičskom konaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.