Zavrieť

Porady

Aký kurz...???

Pozdravujem,
aký kurz mám použiť, keď vyberiem eura z pokladne napr. 28.7.2015 a následne vložím v ten istý deň do valutovej pokladne aby som mohla uhradiť fakt. (nakoľko konateľ uhradil zahraničnú došlú fakt. v cudzej mene, ale bohvie za aký kurz a kde predtým splašil HUF) ..??? bude to kurz ECB z 27.7.2015 ako s i to myslím, alebo kurz toho dňa 28.07.2015...
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ako chces uctovat o HUF, ked nepoznas ich povod?
    Dnes by si už o tom nemala učtovať ani ako o pôžičke v hotovosti, nakolľko finančna vypomoc a podobne plnenia by mali byť od konateľa/spoločnika bezhotovostné. Inak v tom pripade by si mohla účtovať kurzom ECB.
    Spytaj sa konatela, ci mas o HUF uctovat ako o prebytku pri inventarizacii a zauctovat to voci vynosom. Potom si asi rozmysli, ci bude chodit do zmenarne a odkladat si dokumenty.
    Po správnosti by si mala zobrať eurá a ísť do zmenárni, aby si mala o HUF doklad. Alebo uhradiť faktúru v eurách.
    tanusik O.k. ...uhradím faktúru v eurách z tuzemskej pokladne kurzom ECB v deň predchádzujúci??? Keď on mi nikdy nepovie kurz a akým spôsobom to uhradí, či im dá eurá, či HUF a ja potom tápam.
    tanusik Chápete...dá mi fakt. vystavenú v HUF, na kt. je napísané že zaplatené, nikde nevidím ani len perom poznačený nijaký kurz ..nič, viem, či im vyplatil vo HUF alebo im dal eura..??? nič, čoho by som sa mohla chytiť. Nasekať vklady od konateľa tiež už teda nechcem....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.