Zavrieť

Porady

Zamestnanec-zahraničná pracovná cesta, doklad na jeho meno a firemná adresu

Zamestnanec pôjde na zahraničnú pracovnú cestu. Objednal si ubytovanie v hotely, no nevedel tam dať identifikačné údaje firmy, tak to napísal na svoje meno a adresu dal firemnú. Nebude s tým problém?
Naposledy upravil Dav : 05.08.15 at 08:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, nebude, ubytuje sa on, nie firma. Z ubytovania na PC nie je možné uplatniť odpočet dph.
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuravesele ďakujem, čiže ani IČ DPH nevadí, že tam nebude? A zadával tam aj svoje údaje z kreditnej karty, ak mu to strhnú (asi pravdepodobne), tak mu to normálne môžem preplatiť v hotovosti, po vyúčtovaní ?
    Tweety PO skončení PC mu vyplatíš podľa predloženého cesťáku.
    Dav áno
    kuravesele a to IČ DPH teda nevadí?
    Tweety veď čítaj, čo som napísala
    avalik Len pozor, nezabudni vyplatit preddavok na ZPC, v ktorom bude uz zahrnuta aj predpokladana nahrada za ubytovanie.
    kuravesele to musí byť? ja obyčajne dávam iba na stravu zálohu a pri vyúčtovaní preplatím ubytko, phm, ostatné náklady +- stravné (podľa počtu dní) preplatok alebo nedoplatok na základe vyúčtovania.
    Tweety ak by si pozrela Zákon o CN, zistíš, že musí.
    kuravesele ehm ten som pozrela, a vidím tam iba že zamestnancovi patrí náhrada...ale nie že musí byť vyplatená pred začiatkom ZPC...tak asi som slepá už...
    avalik No je vzdy dobre si precitat cely zakon ... citala si uz napr. § 36?
    Tweety Par.36, tam sa dočítaš, áno.
    kuravesele avalik áno čítala, a asi fakt som nechápavá...ale ja tam nevidím, že by bolo povinné pre začiatkom ZPC poskytnúť preddavok na ubytovanie..iba to, že do kedy to musí vyúčtovať zamestnance a zamestnávateľ. Stravné samozrejme poskytujem pred začiatkom ZPC.
    Tweety Hned v prvom odstavci je to uvedené.
    Tweety ešte stále nič?
    avalik § 36
    Preddavky na náhrady a vyúčtovanie náhrad
    (1) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi preddavok na náhrady podľa tohto zákona do sumy predpokladaných náhrad (ďalej len „preddavok“) pri vyslaní na zahraničnú pracovnú cestu ... mas tu uvedene ze ide len o stravne?
    kuravesele ďakujem Vám obom...
      zbaliť

    Zamestnanec-zahraničná pracovná cesta, doklad na jeho meno a firemná adresu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.