Zavrieť

Porady

Dokedy mám na pobočke PZ odložený malý TP?

Dobry den, nedavno som zakupil ojazdeny automobil, odhlasili sme ho od predosleho majitela a prihlasili na mna, dostal som Osvedcenie o evidencii cast 2 ( velky papier) a bolo mi povedane, že do 18 dni si mam na poste vyzdvihnut cast 1 ( karticku s cipom) lenže som tak neučinil pretože som bol odcestovany a zaroven som to ignoroval, presli uz asi 2 mesiace a teraz som sa dozvedel, že v aute nesmiem nosit cast 2 a teda si musim ist pre cast 1 , bude ta karticka stale na pobočke policajneho zboru, alebo budem musiet zaziadat o novu? Vdaka za kazdu rozumnu odpoved
3 komentárov     zbaliť
buchač Vdaka za kazdu rozumnu odpoved
============================

Na toto proste rozumná odpoveď neexistuje.
misoft "lenže som tak neučinil pretože som bol odcestovany a zaroven som to ignoroval, presli uz asi 2 mesiace a teraz som sa dozvedel, že v aute nesmiem nosit cast 2 a teda si musim ist pre cast 1 , bude ta karticka stale na pobočke policajneho zboru," - nuž keď ignoruješ niečo také dôležité, môžu ťa i policajti ignorovať. A možno ani nie - bude na DI kartička, ale i pokuta, nakoľko si "možno" jazdil bez predpísaných dokladov k vozidlu....
lks90211 bohužial, po poslednej navsteve sa mi OR PZ v senci dosť znechhutilo, ked som to tam vybavoval 5 hodín, technicky preukaz som u kuriera nemohol prevziat, potom som bol mimo a nejak už som na to celkovo zabudol, docela rad pocujem, že teraz tam nakoniec aj tak musim ist a cakat zase 3 hodiny aby mi dali pokutu, ktora hadam nebude vacsia ako cena samotneho auta, inak tam asi nepojdem vobec
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    725/2004 Z. z.
    Zákon o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    § 23


    (6) Vodič vozidla, ktoré podlieha prihláseniu do evidencie vozidiel,5) je povinný mať osvedčenie o evidencii časť I pri vedení vozidla vždy pri sebe; to neplatí pri prevádzke vozidla v premávke na pozemných komunikáciách na území Slovenskej republiky najviac do 30 dní odo dňa vydania osvedčenia o evidencii časti II, keď je oprávnený mať pri sebe osvedčenie o evidencii časť II. Po doručení osvedčenia o evidencii časti I vodič vozidla počas vedenia vozidla v premávke na pozemných komunikáciách nesmie mať pri sebe osvedčenie o evidencii časť II, pričom sa osvedčenie o evidencii časť II považuje za neplatné na vedenie vozidla, ak sa ním vodič pri vedení vozidla preukáže po 30 dňoch odo dňa jeho vydania; to neplatí, ak ide o prípady ustanovené zákonom.12a)

    Kde je ulozene osvedcenie zistis na pracovisku kde si si ho vdal vyhotovit.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Bude tam,je ale otázkou,či môžu riešiť nevyzdvihnutie,pretože napr. si možno nejazdil (keď sa nepriznáš).Dcéra má už 13 rokov uložený vodičák na DI PP,ktorý jej zhabali v Prahe,lebo musí mať profesný - český.

    Dokedy mám na pobočke PZ odložený malý TP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.