Zavrieť

Porady

Aku ponorku,resp.hlbinne čerpadlo potrebujem,aby som mohol čerpat vodu s 50m hlbky?

No vlastne mam viac problemov.Vrt je hlboky cca 66m a priemer 15cm,voda ma zhruba 20m stlpec a dobry pritok Vzdialenost vrtu od chaty je asi 13m v miernom stupani.Už som s nej odčerpal vybračnym čerpadlom asi 11000l vody,no teraz chcem riešit kupelnu a potrebujem tlak.Kedže vybračnym to z takej hlbky nedokažem potrebujem radu ake čerpadlo dokaže urobit tlak aspon 2,5atm no musi byt s malym prikonom a to je ten druhy problem,kedže tam nemam elektriku a som viazany vykonom solarnych kolektorov a meniča napatia,ktory ma 1000w sinus,alebo 2500w elektocntralou na ktoru som pripojil asi 3000w spotrebiče /vrtačku ,pilu bez regulacie / a centrala v pohode stihala,tak myslim že to čerpadlo by mohlo mat prikon 1000w.Môže mi niekto poradit ake čerpadlo s akou vytačnou vyškou mam zhanat? dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Výkon čerpadla 1 kW to je také menšie vodné delo nechceš vy gúgliť ponorné čerpadlá?

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Si spočítajte tlakové straty a nájdite si čerpadlo podľa výkonovej krivky. V studni máte stratu na výške min. 4,6 bar, nejaké kolená budú 1 bar, strata ležatého 13 metrov bude malá, ak ide o DN 32, čiže pripočítať len prevýšenie od studne po miesto odberu. Dokopy to máte cca 6 bar + Vami požadovaných 2,5 bar je 8,5 bar. K tomu si na krivke nájdete požadovanú dodávku vody pri danom tlaku.
    julior21 ved hej už som kukal aj tieto,no nie som si isty či mi niektora z nich natlakuje 100l nadrž na 2,5atm z takej hlbky
    bodliak Natlakuje, otázka je, za aký čas. Obe dajú 10 barov, tak podla mňa aj s rezervou, keďže draik to odhadol na potrebu 8.5 baru.

    Aku ponorku,resp.hlbinne čerpadlo potrebujem,aby som mohol čerpat vodu s 50m hlbky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.