Zavrieť

Porady

Ak nám nehreje radiator len v jednej izbe a aj stupačka je studená, mám ísť na najvyššie poschodie alebo volať správcu bytovky?

Môžu byť na vine všetky poschodia nad nami? (My bývame na 7. poschodí z 13 poschodového paneláka). Je to izba, ktorá ma 2 vonk. steny a je zu riadne chladno potom. A najväčší problém je, že je to detská izba. Poradte prosím, ďakujem.
sosak upresni, čo je podľa teba stúpačka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pozri sa na kalendár! Pozri sa na teplomer.
    Nie je ešte vykurovacia sezóna! Nebola v priebehu troch po sebe idúcich dňoch priemerná teplota pod 13°C.

    A ty už chceš, aby radiátory žhavili....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jahody11 zaujimave je, ze ostatne idu, len ten jeden nejde? a byvam pod tatrami.... tu je 9 stupnov...
    Mila123 aj ja tu bývam, dokonca na najvyššom poschodí......
    ak by si prišla k nám, do bytu, povedala by som ti, že som už pustila radiátory, odvzdušňovacie zariadenia (či ako sa volajú) u nás fungujú......
    jahody11 cize uz mate teplo... u nas nejde len jeden, v detskej, snad to vyriesime lebo ked zacnu mrazy, tak neviem kam dam deti :-D
    duves Už to nie je o teplote vonku, ale o dohode. Napokon vyrobcovi tepla pride vhod, ak sa začne temperovať skor.
    lacotinka a teda ani pod 12
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ja by som zavolal riaditeľa firmy, ktorá dodáva teplo samotné....

    Neblázni...hajde k susedovi na najvyššie poschodie.
    Naposledy upravil buchač : 26.09.15 at 20:58
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jahody11 no, skusala som volat spravcu domu (sme spolocenstvo vlastnikov) a ten mi tvrdil, ze suseda nad nami ma vypnuty radiator, tak som bola za nou a otvorila ho ale myslim, ze ak je stupacka studena, tak to preto nepomohlo...
    buchač Suseda nad vami môže mať vypnutý alebo aj odpojený radiátor.

    Ak už je náhodou dodávané teplo, čiže v ostatných miestnostiach sú teplé stúpačky, tak je potrebné ísť na najvyššie poschodie a tam odvzdušniť danú stúpačku - detská izba.
    jahody11 ďakujem, zajtra zájdem za susedmi :-), teraz už vydržíme :-D
      zbaliť

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Ja na tvojom mieste by som sa informovala u správcu či z dôvodu výškového bloku nemáte horný rozvod tepla (ako my). Pri vežiakoch je to rentabilnejši,..odkedy tam bývaš? robilo Vám to vždy? Ale je celkom možné, že dodávateľ tepla ešte len temperuje. Ináč pre šetrenie mnohí majú radiátory vypnuté a kašlú na to, že už je čas otvoriť ich. U nás správca musí dopredu oznámiť začiatok vykurovania naplno Pri plnom vykurovaní je nutné otvoríť vo všetkých bytoch ventíly, dať na stupeň "5" aby prešla vody celým systémom. Ak to sa neurobí, potom vždy musia prísť havariáci a odvzdušňovať.
    jahody11 dnes odpisovali teplo a s chlapikom som sa rozpravala, tak upozornil vsetkych aby pootvarali ventily a na najv. poschodi babka samozrejme neodvzdusnovala mozno aj 2 roky, uz je teply. Tak to mame konecne v poriadku...

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    ak máš nad sebou ešte 6 poschodí, tak nie je príčinou zavzdušnenie, lebo je dosť štatisticky nelogické aby mali všetci zavreté a na 13. bol vzduch
    prima rúra by mala byť teplá
    sekunda rúra vlažná

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    )) no nam este len hucia ako neviem co radiatori... niektore az po 2 dnoch teraz zacali kurit. Este je len september, urcite sa tomu niekto bude venovat (teda u nas to riesi domovy dovernik) Teda skocim za susedou a poviem ze nehreje mi iba ten radiator ku nej chodia aj vsetci ostatni, pripadne obehne ona susedov a zariadi odvzdusnenie... ale vacsinou to robime neskor ak treba )))

    Este dodam, ze ja veru nechodim za susedkou na poslednom poschodi aby to spravila, lebo som si ista na milion percent ze to ani nevie... ani ja to neviem ))

    Ak nám nehreje radiator len v jednej izbe a aj stupačka je studená, mám ísť na najvyššie poschodie alebo volať správcu bytovky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.